Zdrówko

Laserowa korekcja wad wzroku – dla kogo?

Wady wzroku możesz dziś usuwać z pomocą wszczepu soczewek czy też lasera.
Laserowa korekcja wzroku niewątpliwie wiedzie prym, tym bardziej, iż pozostałe zabiegi które mają na celu wyeliminowanie wad refrakcji przeprowadzane są właściwie wyłącznie wówczas, kiedy laser nie jest w stanie przynieść poprawy.

kremy

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis

Jednym z ograniczeń będzie nasza data urodzenia.

Zaciekawił Cię nasz post? Namawiamy Cię zatem jeszcze dalej (https://pizzahut.pl/restaurants/561-pizza-hut-bielany-wroclawskie) – do naszej nowej witryny. Tam oczekują na Ciebie inne wątki.

Do zabiegu laserowego zostać mogą zakwalifikowane jedynie osoby od 18 do 55 roku życia. Idealny jednak okres jest między 23 a 40 rokiem życia, albowiem wada jest już zwykle stabilna, a organizm na tyle młody, ażeby prędko dać sobie radę z gojeniem. Do tego nie dotyczy nas jeszcze starczowzroczność, zatem efekt będzie bardziej satysfakcjonujący. Drugim czynnikiem determinującym możność poddania się zabiegowi laserem będzie nasze zdrowie.

Przeczytaj więcej treści na ten temat – one rzucą całkowicie nowe światło na rozpatrywaną w przedstawianym tu artykule. Po prostu kliknij ten link!

Dobry kandydat musi być ogólnie zdrowy, w szczególności nie obarczony chorobami autoimmunologicznymi, z ustabilizowaną gospodarką hormonalną, wolny od czynnych zakażeń. Kobieta pragnąca poddać się zabiegowi laserem nie powinna być w ciąży ani także karmić piersią. Dobrze jest nie planować ciąży do pół roku po zabiegu. Wyeliminować nas mogą także schorzenia oczu takie jak: jaskra, katarakta, stożek rogówki oraz skłonność do kolagenozy oraz bliznowców.

Laserem możemy skorygować krótkowzroczność aż do -14 dioptrii, dalekowzroczność do +6 dioptrii i astygmatyzm aż do 5 dioptrii. Kiedy wada sferyczna a także cylindryczna występują jednocześnie mogą być one usunięte zupełnie pod warunkiem, iż nie przewyższają maksymalnej wartości po zsumowaniu poszczególnych wad. Starczowzroczność jest spowodowana stratą możliwości akomodacji oczu. Pojawia się ona zazwyczaj po 40 roku życia oraz zmusza nas do sięgnięcia po szkła do czytania.

Laserowa korekcja wzroku nie może skorygować starczowzroczności, możemy natomiast w umotywowanych sytuacjach przeprowadzić zabieg jednego oka konstruując w ów sposób monowizję. Cena laserowej korekcji wzroku to blisko 2000-3000 zł z jedno z oczu.