Zdrówko

Laseroterapia oka jest to sposób leczenia polegający na wykorzystaniu laserów emitujących fale o różnej długości.

Dzięki temu lekarz jest w stanie przyczynić się do wykurowania wielu przypadłości siatkówki, m.in. jaskry, retinopatii cukrzycowej czy zakrzepów naczyń. Jak działa laseroterapia i co należy wiedzieć, jeżeli i my jesteśmy zdecydowani na powyższy zabieg? Wspomniana laseroterapia nade wszystko polega na punktowym naświetlaniu zmian patologicznych siatkówki przy pomocy lasera. Dzięki temu niszczone są niedostatecznie ukrwione części siatkówki, co uniemożliwia postęp danej choroby oraz nie pozwala na powstanie powikłań. Poza tym przedstawiana metoda leczenia ma właściwości redukujące obrzęk siatkówki, jak również minimalizuje niebezpieczeństwo jej odwarstwienia.

Oczy

Autor: Kimberley Struwig
Źródło: http://www.flickr.com

Każda placówka medyczna może wykorzystywać inny laser, najistotniejsze to wybrać lekarza mającego doświadczenie i wiedzę, jak obchodzić się z urządzeniem, które powinno być wysokiej jakości. Tylko w takim przypadku nie będziesz musiał obawiać się o komplikacje, jakie we właściwie wykonanym zabiegu nie powinny wystąpić. Ich ryzyko jest nieduże. Występują wyjątkowo rzadko, a można wśród nich wymienić np. mroczki pojawiające się przed oczyma czy ograniczenie pola widzenia. Prawdopodobne jest też podrażnienie oka, które może trwać do kilku tygodni.

Jeżeli mamy jakieś obiekcje, musimy zgłosić się na wizytę kontrolną oraz zweryfikować czy wszystko idzie we właściwym kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki trzeba jeszcze dodać parę istotnych informacji dla samego pacjenta, by mniej się denerwował i wiedział, co go czeka. Na początek badana jest ostrość wzroku, a później pielęgniarka podaje krople, jakie rozszerzą źrenice oraz znieczulą oko. W dalszej kolejności dochodzi do samego naświetlania, podczas jakiego prawdopodobne jest odczuwanie delikatnego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć trudność w widzeniu. Po laseroterapii pacjent nie powinien prowadzić pojazdów.

Wiedząc, na czym polega laseroterapia siatkówki, prościej będzie ci postanowić o jej przeprowadzeniu. Jeżeli chcesz znaleźć więcej danych, najlepiej wybierz się do instytucji medycznej, w jakiej planujesz mieć zabieg, a dowiesz się pożądanych szczegółów i rozproszysz wątpliwości, jakie cię niepokoją.

To prawda, że informacje pod tym odsyłaczem są wyjątkowe, zatem jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość danych na opisywany temat, to przejdź do treści (https://medicus.ie/pl/procedury/lifting-nicmi-pdo) – odsyłacz jest tu.

br>
Jeżeli uważasz, że opisywany artykuł jest wartościowy, prędko sprawdź ponadto szczegóły w treści (https://www.calypso.com.pl/klub/calypso-fitness-rzeszow-millenium-hall/), wtedy na pewno zapamiętasz więcej informacji.

Więcej wiadomości na ten temat znajdziesz tu: Optegra.