Sprzęciwo

Kurtki trekkingowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kurtka trekkingowa jest jednym z głównych elementów wyposażenia każdego zaprawionego wagabundy. Ochrania nas przed deszczem, silnym wiatrem i zapewnia poczucie komfortu. Niemniej jednak nie wszystkie okrycia wierzchnie są sobie równe. Przeczytajcie, na które cechy zwrócić szczególną uwagę.

użyteczny link

Wybór garderoby technicznej powinien być dokładnie przemyślany. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto kierować uwagę na kilka szczegółów, które wskażą nam, czy katana będzie praktyczna – są to cechy, jakie w trakcie trekkingu albo podróży są niezbędne. Zastanówmy się także, czy konkretny model zaspokoi nasze naczelne potrzeby, inaczej mówiąc oczekiwania względem sprzętu.

Najważniejsze przymioty trekkingowych kurtek to: Wytrzymałość – miejmy na względzie, iż kurtka będzie używana intensywnie i w rozmaitych okolicznościach. Co ciekawe, w miejskich warunkach odzież ogromnie często poddawana bywa większym „obciążeniom” niż w czasie wyjazdu. Nabywając kurtkę o szczególnym przeznaczeniu musimy wyłożyć duże pieniądze, dobrze jest więc, żeby posłużyła nam jak najdłużej. Zabezpieczenie (blokady w skuterze 2t) przed wiatrem i deszczem – o owym parametrze decyduje zewnętrzna warstewką ubioru, która w pierwszej kolejności odpowiedzialną jest za ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Tym samym znamiennie oddziałuje na nasz komfort. Dobra kurtka trekkingowa po prostu nie może przesiąknąć w czasie deszczu.

Komfort termiczny – kurtka powinna oddychać i zapewnić maksymalną regulację temperatury. Może wydawać się, iż wodoszczelność oraz oddychalność są to 2 wykluczające się cechy. Jednakże dzięki zaawansowanym technologiom – mowa tu o szczególnych membranach – dostajemy produkty jednocześnie oddychające i świetnie chroniące przed deszczem.
Elementy decydujące o funkcjonalności. Kaptur – zwykle jest przyszyty, czasami przypinany na guziki, z kolei w jeszcze innych przypadkach zwijany w kołnierz. Tu wybór należy do nas. Zdecydowanie powinien mieć gumowe ściągacze lub rzepy, jakie zapewnią dostosowanie go do naszej głowy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której kaptur będzie nam spadał na oczy albo zsuwał się z głowy, przykładowo przy silnym wietrze. Istotne jest, żeby w czasie obrotu głowy kaptur obracał się wraz z nią. Kiedy będzie pozostawał w miejscu, znacząco utrudni nam pole widzenia. Ponadplanowy daszek na kapturze pozwoli ochronić buzię przed śniegiem. Żeby nabyć kurtkę jak też inne akcesoria trekkingowe w markecie wirtualnym starczy w wyszukiwarkę wystukać wyrażenie: odzież turystyczna sklep internetowy – znacznie więcej zobaczysz na tej stronie.