Edukacja

Kursy przygotowawcze – dla kogo

Do matury, musisz przyswoić dużą dawkę wiedzy. Nie wierz w obietnice zdania egzaminu bez żadnego wysiłku, dzięki ściągom czy specjalnym narzędziom wtłaczającym ci wiedzę do głowy bez wysiłku z twej strony.

nauka

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek zastanów się, który sposób nauki wolisz. Uczysz się głównie w domu z literatury, a z lekcji nie wynosisz nazbyt wiele wiedzy? Jesteś wzrokowcem, nie mógłbyś się skoncentrować na zagadnieniu, o którym ktoś opowiada? Doskonale pojmujesz książkowy język i nie wymagasz dodatkowego tłumaczenia profesora? Gdy preferujesz w ciszy oraz spokoju posiedzieć nad książkami, kurs przygotowawczy raczej nie jest dla ciebie. Bardzo prawdopodobne, że wyrzucisz kapitał w błoto i zmarnujesz czas.

A może jest odwrotnie, z podręczników nie umiesz się uczyć, jednakże za to po skończonej lekcji potrafisz opowiedzieć opowiedziany temat? Suchy tekst do ciebie kompletnie nie przemawia? Potrzebujesz kogokolwiek, kto swoimi słowami opowie o zagadnieniu, zaakcentuje najważniejsze kwestie, skojarzy nowe wiadomości, z tymi, jakie już posiadasz oraz rozwieje potencjalne wątpliwości? Zastanów się nad kursem przygotowawczym. Być może to twoja droga do sukcesu (zobacz tutaj).

Pamiętaj, że egzamin maturalny – poza wiedzą – sprawdzi również umiejętności. Wkucie tysiąca historycznych dat raczej nie ocali twej matury, jeśli nie potrafisz pracować z mapą albo z przekazem kroniki. Doskonała znajomość książek z polskiego nie przyda się w ogóle, kiedy nie nauczysz się pisać należytych opracowań. Wykucie na blachę założeń matematyki nic nie da, o ile nie przyuczysz się rozwiązywać zadań. Z kolei idealne opanowanie książki do gramatyki a także słownika nie starczy jeśli nie nauczysz się rozmawiać w obcym języku bądź odczytywać obcojęzycznych treści. Sucha wiedza nie starcza, ażeby odnieść powodzenie na egzaminie maturalnym, musisz nauczyć się jej używać (oferta tu).

podręcznik

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Kurs maturalny to odmiana przygotowania do egzaminu dojrzałości. Warto skorzystać z pomocy „eksperta” na kursie przygotowawczym do matury. Taka osoba „siedzi” w temacie. Zna, jakiego rodzaju zadania mogą cię spotkać na maturze z konkretnego zagadnienia. Potrafi nauczyć, w jaki sposób najprędzej jak też najskuteczniej rozwiązywać poszczególne typy zadań.

Zna najczęstsze typy pomyłek i podpowie, co robić, aby się ich ustrzec.
Propozycja kursów przygotowawczych poszerza się z roku na rok również o kursy gimnazjalne. W jaki sposób znaleźć interesujący nas kurs? Starczy wbić w przeglądarkę interesujące nas zdanie (dla przykładu kurs rysunku w Legnicy).