Edukacja

Kursy językowe organizowane dla obcokrajowców

Dawniej setki tysięcy z nas wyjeżdżały na Zachód w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Konieczne było opanowanie obcego języka. Dzisiaj do nas każdego roku docierają tysiące obcokrajowców poszukujących u nas lepszego życia.
Napływ obywateli do Polski ma swój początek na pewno we wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej.

przejrzyj

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
To w znaczny sposób pootwierało nasze granice, lecz również otwarło dla nas granice innych krajów. Poprzez to powstają rozliczne multikulturowe społeczeństwa, które muszą nauczyć się funkcjonować razem. Jest to jednak niemożliwe bez porozumiewania się w tym samym języku. Dlatego jeśli wybieramy się za granicę jesteśmy zmuszeni dobrze poznać język tamtejszych mieszkańców. To samo dotyczy osób, które przyjeżdżają do Polski. Z tego powodu organizowane są w wielu miastach całego kraju szkolenia, które mają uczyć języka polskiego ludność napływową. Jeśli rozchodzi się o język polski dla obcokrajowców Warszawa, bo to niewątpliwie największe miasto w kraju, dodatkowo siedziba ogromnej ilości firm, organizuje ich całą masę. Z reguły osoby przybywające do naszego kraju decydują się na duże miasta, a Warszawa na pewno zalicza się do tych najczęściej wybieranych.
język polski dla obcokrajowców warszawa

Autor: Masashi Yanagiya
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka języka polskiego jest czymś kompletnie zwyczajnym, przecież słyszymy go od najmłodszych lat, jesteśmy z nim oswojeni. Jednakże dla obcokrajowców, szczególnie tych spoza grupy słowiańskiej nasza mowa jest niezwykle ciężki do opanowania. Najwięcej problemów sprawia im wymowa oraz odmiana. Naukowcy plasują nasz język w grupie chyba pięciu najtrudniejszych języków na świecie. Dlatego jego nauka zabiera obcokrajowcom tak dużo czasu- super kurs polskiego.

Jeżeli chodzi o każdy kurs polskiego Warszawa proponuje zajęcia w mniej lub bardziej zaawansowanych grupach, kurs przyspieszony albo poprowadzony normalnym torem, zajęcia indywidualnie albo w grupach.