Bez kategorii

Kuracje ziołami

Ziołolecznictwo ma wielowiekową tradycję. W obecnych czasach, mimo istnienia olbrzymiej ilości farmaceutyków syntetycznych, leczenie ziołami jest w dalszym ciągu popularne. Pomimo powszechnego przekonania, że zioła mają właściwości uniwersalne oraz są lekami zupełnie bezpiecznymi, niewłaściwie stosowane mogą nam zaszkodzić. Z kolei leki ziołowe używane umiejętnie, będą nieocenionym elementem terapii niektórych chorób.

Autor: Firma Jard sp z o.o.
Fitoterapia, a więc terapia za pomocą roślin, stosuje wiedzę o substancjach zawartych w ziołach i ich oddziaływaniu na ludzki organizm. Zioła to z całą pewnością pomocne środki, które odgrywają ważną rolę w leczeniu, jednak przy ich aplikowaniu potrzebne będzie przestrzeganie określonych zasad. Jedną z istotniejszych własności ziół jest ich wpływ na normalizację funkcjonowania organizmu człowieka. Niewątpliwą wartością lekarstw roślinnych jest ich łagodniejsze działanie, związane z mniejszymi aniżeli w przypadku lekarstw syntetycznych działaniami ubocznymi.

Z roślin pozyskiwane są różne części o działaniu uzdrawiającym. Mogą to być: liście, ziele, kwiaty, owoce, kora nasiona, korzenie bądź kłącza.

Myślisz, że masz więcej pytań? (https://www.medimix.pl/) W takim razie chcemy poinstruować Cię, że w każdej chwili można się z nami kontaktować. Z przyjemnością zareagujemy na każdą opinię.

Główną metodą konserwacji ziół jest suszenie, jednakże przechowywanie ziół w takowej postaci wymaga specjalnych warunków, zatem chronienia przed wilgocią i światłem. Z suszonych ziół, po zalaniu wrzącą wodą przygotowuje się napary, to znaczy herbatki ziołowe. Bardziej trwałymi oraz łatwiejszymi do przechowywania a zarazem bardziej skoncentrowanymi formami ziół są ekstrakty alkoholowe, a więc syropy (zatem zioła w roztworze cukru), soki bądź olejki.

Kliknij ten link i sprawdź tu podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie wahaj się za długo:)

Zioła są również osiągalne w formie tabletek, kapsułek bądź granulatów.

O czym powinno się pamiętać wykorzystując zioła? Żeby bez ryzyka i skutecznie wykorzystywać zalety ziołolecznictwa, należy przestrzegać kilku istotnych reguł. Przede wszystkim powinno się mieć na względzie, że nadmiar środków ziołowych może być szkodliwy. Powinno się więc stosować je tylko w ilościach zgodnych z zaleceniami medyka bądź fabrykanta, a ponieważ medycyna naturalna z salonu Nature w Warszawie (jak też w innych miastach) jest bardzo popularna, specjalistów z tego zakresu nie brak.

Ziółek nie mogą stosować panie ciężarne, a poniektórych także kobiety karmiące piersią. Przed aplikacją kuracji ziołowej u naszych pociech zawsze należy poradzić się lekarza.