Zdrówko

Kuracja poprzez zmianę klimatu. Dla kogo góry, a dla kogo morze

Wakacyjne podróże głównie wymóg zmiany klimatu, zwłaszcza, jeśli na co dzień żyjemy w dużym mieście oraz każdego dnia wdychamy powietrze obciążone spalinami. Zależy nam także na cieszeniu się ślicznymi krajobrazami a także zwiedzaniem ciekawych miejsc. Jako że zmiana otoczenia faktycznie wpływa na zdrowie oraz nastrój, warto wiedzieć jak poszczególny klimat wpływa na nasze choroby oraz dolegliwości.

morska woda

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zmieniamy klimat, nasz organizm jest zmuszony do adaptacji do nowych warunków.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis (http://memento-wroc.pl/), w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Uruchamiają się mechanizmy obronne a wszystkie narządy zaczynają pracować sprawniej; polepsza się wydolność płuc, skóra staje się bardziej ukrwiona, a przemiana materii przyspiesza. Zmiana klimatu oddziałuje również na układ krążenia; powiększa się ilość krwinek czerwonych, więc krew płynie w szybszym tempie, zaś my czujemy się lepiej dotlenieni. Wszystkie te korzystne zmiany nie następują od razu, ponieważ organizm potrzebuje zwykle prawie dwóch tygodni na aklimatyzację – piękny hotel spa nad morzem.

Bardzo ważne jest ciągłe hartowanie ciała.

Czy powyższa wzmianka wzbudziła Twoją dociekliwość? Jeżeli tak, to poznaj ten bardzo wyczerpujący artykuł (https://www.coraltravel.pl/last-minute). On z pewnością też jest wart przeczytania.

Już od starożytności wykorzystywano klimat w kuracji. Dziś potwierdzono badaniami, iż właściwy klimat łagodzi przeróżne dolegliwości jak też uodparnia organizm na cały rok. W zależności od naszego stanu zdrowia, warto wiedzieć, jaki kierunek będzie dla nas dobry. Specjalna dziedzina medycyny zajmuje się doradzaniem, który klimat dobrać do leczenia konkretnych zaburzeń. Trzeba mieć na względzie, iż osoby przewlekle chore, winny uzgadniać podróż z medykiem, jako że może wiązać się to z innym dawkowaniem medykamentów i specjalnymi zaordynowaniami. Balneoterapię, zatem kurację klimatem, trzeba traktować jako działanie wspierające, jednakże w niektórych przypadkach wystarcza w ogólnej regeneracji ciała.

spa

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Hotel spa nad morzem. Klimat morski jest zalecany przede wszystkim ludziom z małą odpornością organizmu oraz problemami z drogami oddechowymi. Powietrze nad morzem jest wzbogacone w aerozol morski a także jod, które to zwilżają gardło jak też wentylują płuca, co jest bardzo wskazane dla palaczy. Wilgotne powietrze, wzbogacone wartościowymi pierwiastkami pomaga też w usuwaniu toksyn z organizmu.