Dla dzieciaków

Kupujesz dom. Zadbaj o plac zabaw dla swojego dziecka!

Jeszcze w latach 90-tych, gdy część z nas przeżywało swój okres dzieciństwa, osiedlowe place zabaw dla dzieci były nikomu nieznane. Owszem, w większych miasteczkach zdarzały się miejsca, z huśtawkami i ślizgawkami, lecz często urządzenia te były niesprawne, a piaskownica, będąca centralnym punktem takich miejsc, była niestety pełna szkła i nieczystości.

Huśtawka

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj sprawa wygląda całkowicie inaczej. Budowane są nowe osiedla, które za punkt honoru uważają wybudowanie najwspanialszego miejsca dla najmłodszych.

Obecnie, kiedy planujemy zakup nowego lokum, jedną z istotniejszych rzeczy jest dla nas bliska odległość od szkoły, oraz place zabaw dla dzieci w zasięgu wzroku. Kiedy zaopatrujemy się w mieszkanie w nowo wybudowanym osiedlu, możemy być spokojni, że tego typu atrakcja dla najmłodszych będzie się na jego obszarze. Developerzy za wszelką cenę próbują zainteresować potencjalnych nabywców, dlatego to aranżują coraz to nowocześniejsze punkty rekreacyjne w okół wystawianych kamienic, na których zawsze znajdzie się kilka sprzętów ku uciesze naszych pociech. Zjeżdżalnie różnej wielkości, każdego rodzaju tory przeszkód, piaskownice – te przedmioty znajdziemy na obszarach nowych blokowisk.

Co należy zrobić, jeśli planujemy nabycie lokalu w przedwojennej kamienicy, w samym centrum miasta? Na szczęście, zarządcy dzielnic coraz chętniej w swoich projektach zabudowy przestrzeni, zawierają projekty na place zabaw dla dzieci. Są to nierzadko spore inwestycje, mające skusić młode małżeństwa do zamieszkiwania w starym budynku, a ich sprawność i zaawansowanie nie różni się zazwyczaj od tej oferowanej na świeżo powstałych osiedlach. Niestety, niekiedy trafia się sytuacja, kiedy upatrzyliśmy sobie piękne, przestronne lokum, dziecko jest w planach, a w pobliżu nie ma ani śladu po żadnym terenie dla pociechy, nawet nie ma piaskownicy.szukaj naciekawa treśćNic jeszcze nie jest przesądzone. Otóż większość wspólnot osiedlowych ma na własność obszary w okół budynków, które przeznaczane są zazwyczaj na parking. Należy na zebraniu zarządu zgłosić projekt o umieszczenie pary huśtawek i ślizgawki niedaleko, osoby posiadające małe dzieci za pewne poprą tego rodzaju inicjatywę. Bogatą ofertę można znaleźć na stronie firmy Magic Nets

Place zabaw dla dzieci są coraz popularniejszym widokiem. Znajdziemy je zarówno na świeżych osiedlach jak i wiekowych blokowiskach. Jeśli mamy dzieci lub je dopiero planujemy, warto zadbać o odpowiednią konstrukcję do zabawy dla nich.