Bez kategorii

Kulturalne urozmaicenia dla najmłodszych w stolicy – spis

Żywot dorosłych, mimo, że pełen zajęć za które należy brać odpowiedzialność, może być też ostoją zadumy i odpoczynku. Zakątkami, w jakich dorosłe dzieci wolą się odprężać są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wysłać niedojrzałe dzieci? Może na najnowszą wariację „Brzydkiego kaczątka”? Przedstawienie opiera się na słynnej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego początku przykuwa uwagę dzieciaków. Pojawiają się przebrani w zabawny sposób artyści, którzy chcą sprawować się jak najciszej, ponieważ nie chcą stać na przeszkodzie pisarzowi w pisaniu baśni.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzona na oczach przedszkolaków historia przedstawia życie głównego bohatera.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na to zagadnienie – odwiedź wszystko, co Cię ciekawi na podobny temat.

Różni się ono kolorem od swoich braci i sióstr, z tego powodu jest ośmieszane i traktowane gorzej. Czuje się gorsze i niekochane. Uważa, że świat kocha tylko ładnych.

Nie masz pewności, jeśli chodzi o omawiane zagadnienie? To odszukaj więcej (http://mikolaje.pl/), a na pewno zgłębisz większą ilość informacji na omawiany wątek.

To stwierdzenie obala poeta – Taracińska-Badura. Ważne jest posiadanie kochającego serca. Brzydkie kaczątko jest bajką, która uczy tej prawdy. Nauczyciele, którzy przychodzą na tę inscenizację, twierdzą, że o tej prawdzie należy sobie cyklicznie przypominać. Artyści pokazywali maluchom wartości, jakimi trzeba się kierować w życiu. Powiedzieli, że nie można śmiać się z kaczątka, które jest opuszczone i smutne.Mimo rozczulającego przesłania wypływającego z przedstawienia, utrzymany został radosny wydźwięk. Z pewnością przyczyniają się do tego artyści, którzy w inscenizacji oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przyciągają uwagę najmłodszych i wywołują na ich buźkach uśmiech oraz wiele innych emocji. W zależności od pokazywanych pacynek, przedszkolaki śmieją się lub są bardzo przygnębione traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z rodzeństwem wypada kiepsko.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać musi.Największym atutem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą w danym momencie widzom. Swój wkład w utrzymanie pozytywnej atmosfery ma też taniec i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem przedszkolaków. Ani trochę nie jest trudno znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać ciekawą propozycję. Artyści, grający dla najmłodszej widowni kochają swoją pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym dziwnego, że dorośli uwielbiają spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.