Informacje sportowe

Który bicykl nabyć – poradnik

Który rower wybrać? Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup? Gdzie nabywać? Jaką wielkość roweru wybrać?
Rower to nie dzieło sztuki – to narzędzie, które służyć ma określonemu celowi – dojazdom do miejsca pracy, startom w rajdach czy rekreacji.

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com
Wydać winniśmy właśnie tyle pieniędzy, jak wiele starczy na rower (naprawy rowerowe ibombo) nadający się do naszych zastosowań. Nie ma sensu płacić za dużo – droższy rower nie zrobi z nas lepszych cyklistów i nie poprawi naszej kondycji. Nie można przedobrzyć w żadną ze stron. Zbyt tani bicykl, szczególnie dla osoby jeżdżącej intensywnie, będzie nieustannym źródłem problemów. Błyskawicznie eksploatujące się części, niespodziewane dysfunkcje, częste odwiedziny w serwisie. Zbyt tani bicykl może się okazać kosztowniejszy w użytkowaniu od tego który kosztuje więcej w dniu zakupu. Trzeba o tym pamiętać, gdy zdecydujemy się na zakup naszego wymarzonego roweru.
Jaki typ roweru zakupić? Na pewno dobrany do naszych wymogów. Nie ma najmniejszego sensu nabywać „górala” do jazdy miejskiej, kiedy w sprzedaży osiągalne są stylowe rowery damskie. Przed kupnem roweru koniecznie zastanów się do czego będzie nam służyć, jak intensywnie będziemy nim jeździć jak też czy raczej będzie to jazda spokojna, czy też np. marzy nam się start w rowerowym rajdzie. Należycie dobierając rower ustrzeżemy się dwóch rzeczy – niezadowolenia z braku komfortu jak też wydatków w przyszłości.

Należy bowiem wiedzieć, iż w pewnym stopniu realne jest zarówno przeistoczenie roweru górskiego na trekkingowy, jak także roweru szosowego na bicykl przeznaczony do jazdy w terenie. Jednak często będzie to jedynie substytut odpowiedniego roweru, z tej przyczyny lepiej od razu wybrać dobrze.