Bez kategorii

Które soczewki kontaktowe kupić?

Liczba osób w naszym kraju, które z przyczyn zdrowotnych muszą nosić szkła korekcyjne jest całkiem spora. Są jednak sytuacje, kiedy noszenie okularów nie jest zbyt wygodne. Stąd między innymi wynika bardzo duża popularność soczewek kontaktowych.

soczewka na palcu

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo osób zmuszonych do noszenia szkieł korekcyjnych z powodów praktycznych nosi nie okulary, ale soczewki kontaktowe. Noszenie okularów jest mało komfortowe, a w przypadku osób uprawiających różne dyscypliny sportowe może być wręcz groźne. Osoby, które zdecydowały się na noszenie soczewek zamiast okularów naprawdę mają bardzo duży wybór. Klasyczny podział szkieł kontaktowych bierze pod uwagę kryterium okresu przez jaki mogą być noszone. Do najpopularniejszych soczewek należą w związku z tym soczewki przeznaczone do noszenia jednego dnia. Ale do wyboru są również soczewki, których można stosować wielokrotnie. Wśród tych wymienić należy soczewki dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne. Innym kryterium, według którego można podzielić soczewki to zastosowany materiał. Można więc w tym wypadku mówić o soczewkach twardych oraz miękkich. Soczewki miękkie produkuje się z hydrożelu lub składany kubek turystyczny z połączenia hydrożelu i silikonu. Te twarde wytwarzane są ze specjalnego rodzaju szkła. Jest to szkło organiczne. Zdecydowanie bardziej komfortowe jest używanie soczewek miękkich, ale nie przy każdym rodzaju wady wzroku można je wykorzystywać. Wśród soczewek wyróżnić można nie tylko soczewki korekcyjne, które zakłada się zamiast tradycyjnych okularów, ale także soczewki tak zwane kosmetyczne. Po te soczewki najczęściej sięgają osoby, które lubią zmieniać barwę swoich oczu.

soczewki

Źródło: foter.com
Wybór soczewek kontaktowych jest na chwilę obecną naprawdę duży. Wśród nich uwagę warto zwrócić na soczewki Bausch & Lomb. Wśród soczewek tej firmy znajdują się między innymi soczewki Biotrue ONEday. Szkła kontaktowe o tej właśnie nazwie to najnowszej generacji soczewki przeznaczone do noszenia przez jeden dzień. Posiadają zawartość wody 78%, a więc identyczną, jak w rogówce, co powoduje uczucie komfortu. Wysoka przepuszczalność tlenu, którą gwarantują soczewki Biotrue ONEday 30 wpływa na dobrą kondycję oka. Bausch & Lomb oferuje również soczewki Purevision 2 HD, które zostały opracowane przede wszystkim z myślą o kierowcach i osobach, które pracują z komputerem. Soczewki Purevision 2 HD zmniejszają zjawisko olśnienia, dzięki czemu ich użytkownik może cieszyć się wyraźnym widzeniem, również jeśli pomieszczenie nie jest dobrze oświetlone.