Bez kategorii

Które łóżko dla dzidziusia zakupić?

Niemowlak sypia ogromnie dużo, zaś sen ma zasadnicze przesłanie dla jego rozwoju. Łóżeczko dla niego może być tradycyjne, drewniane, bądź bardziej przenośnie, turystyczne. Poniektóre modele łóżeczek mogą posłużyć maluchowi nawet po wyrośnięciu z wieku niemowlęcego.

Klasyczne łóżeczka szczebelkowe są zazwyczaj kupowane przez rodziców.

łóżeczko dla małych dzieci

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od producenta różnią się stylistyką, odcieniem a także typem drewna, względnie płyty MDF, a również metodą wykończenia. Podczas jego zakupu zwróć uwagę na bardzo praktyczne fortele, zrecenzowane w dalszej części artykułu. Inny model łóżeczka wielozadaniowego to takie, które gwarantuje wymontowanie boków ze szczebelkami oraz przekształcenie go w mały tapczan. Takowe łóżko „rośnie” wraz z dzieckiem. Po rozebraniu boków zamienia się w komfortowy tapczanik o rozmiarach 140 cm x 70 cm. Łóżko tego rodzaju może posłużyć dziecku od urodzenia, aż, jak podają niektórzy producenci, do wieku szkolnego (ok. sześciu lat). Dostępne są też modele, w których łóżko z szufladą będzie powiązane z komodą. Kiedy mały człowiek podrośnie szczebelkowe boki jak też komodę odłącza się i otrzymuje całkiem spory tapczanik oraz stolik.

Niewątpliwą zaletą wielozadaniowego łóżka tradycyjnego jest to, że będzie ono służyło twemu potomkowi parę lat.

Takie łóżeczka sprzedawane są z reguły w zestawach do samodzielnego montażu. Komplet mieści wszystkie niezbędne do zamontowania łóżeczka części (przykładowo śruby młoteczkowe hmlnosewicz.pl/pl/oferta/sruby-mloteczkowe – producent). Jeżeli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem dla swojego potomka, kieruj uwagę na jakość jego wykonania, wygląd i kolorystykę.

Łóżeczko tradycyjne – na co zwrócić szczególną uwagę?

Zakupując łóżeczko zwróć uwagę, czy jego wykonanie jest zgodnie z europejską normą PN-EN 716-1:1999 oraz z normą PN-EN 1130-1-2001. Standardy te określają wymogi bezpieczeństwa dla łóżeczek jak też kołysek dziecięcych.

Zdecydowanie poznaj ważny wpis (https://tefuron.pl/powloki-metaliczne/) na ten temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoją wiedzę na ten temat.

Dodatkowo częstokroć producenci (jak ) zaznaczają, iż łóżko posiada atest Zakładu Badań jak też Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego oraz atesty Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Technologii Drewna. Wiadomości o atestach, jakie ma dane łóżko, poszukuj w opisie producenta.