Bez kategorii

Które dzieciaki mogą liczyć na miejsce w przedszkolu?

W tym roku nabór do przedszkoli odbędzie się w maju. Na początku trzeba złożyć wniosek razem z dokumentami, które potwierdzają, że dziecko spełnia wymagane kryteria.
Potem sprawdzić należy rezultaty kwalifikacji do przedszkola.

malowanie

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com

Od obecnego roku polskie prawo nakazuje przyjąć w obszarze zamieszkania wszystkie chętne dzieciaki w wieku 3-6 lat.

Jeżeli tego typu problematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis (https://bajkowyslub.com/produkty/tablice-weselne-i-slubne/), który na pewno też przyciągnie Twoją uwagę.

Dowolne dziecko zapewnione ma mieć miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkiwania maksymalnie o 3 km. Jeśli odległość ta będzie większa, gmina będzie zmuszona zapłacić za dojazdy rodzicom. Należy przypomnieć, że zniesiony został przymus szkolny dla sześciolatków. Dzieciaki zostają więc w przedszkolach. W związku ze zlikwidowaniem gimnazjów, jest konieczność stworzenia nowej sieci szkół. Konieczne też jest przekształcenie mnóstwa placówek. Po przyjęciu sieci szkół będzie wiadome ile uda się wygospodarować miejsc dla sześciolatków. Będzie to miało wpływ na liczbę miejsc dla trzy -latków w przedszkolach. Jeśli będzie brakować miejsca w przedszkolach publicznych, to gmina będzie musiała dofinansować prywatne placówki, które wtedy zorganizują brakujące miejsca dla przedszkolaków. Jeżeli interesuje Cię rekrutacja do przedszkola Wrocław 2018, musisz śledzić wszystkie ogłoszenia, aby nic nie umknęło twej uwadze.

Punkty otrzymają dzieciaki, których oboje opiekunowie pracują albo prowadzą gospodarstwo rolne lub swą firmę. Trochę mniejszą ilość punktów dostanie dziecko, którego tylko jeden opiekun studiuje. Dziecko, jakie ma rodzeństwo, chodzące do tego samego przedszkola albo szkoły.

Niezależnie od kryteriów punktowych na miejsce w przedszkolu mogą mieć nadzieję najpierw dzieciaki z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawne albo które posiadają opiekuna niepełnosprawnego. Również na miejsce w przedszkolu mogą mieć nadzieję dzieci wychowywane samotnie przez tatę albo mamę. Również na miejsce w przedszkolu mogłyby liczyć dzieci z rodzin zastępczych.