Bez kategorii

Która rozrywka będzie najlepsza dla naszej pociechy? Czytaj na ten temat więcej

Każde dziecko potrzebuje zabawy. Niestety w dzisiejszych czasach, w dobie wszechobecnych łączy internetowych oraz sprzętów elektronicznych, najczęściej są to gry komputerowe. Jest to ulubiona przez dzieci forma wypełniania czasu, z którą ciężko wygrać. Rodzice zastanawiają się w jaki sposób oderwać dziecko od komputera i namówić do innych form spędzania czasu.

Jest mnóstwo rozwijających rodzi relaksu, które mogą dobrze podziałać na rozwój naszej pociechy. Jedną z wielu mogą być spektakle dla dzieci. Wtedy dziecko, zamiast gapienia się w komputer bądź tablet ma do czynienia z człowiekiem. Dziecko, przez udział w przedstawieniu teatralnym ma także styczność ze sztuką, co jest niewiarygodnie istotne w rozwoju emocjonalnym oraz społecznym. Mimo, iż dziecko jest wyłącznie biernym odbiorcą, odczucia, których dostarcza przedstawienie oddziałują na jego inwencję twórczą, rozwijają intelekt i pobudzają umysł do działania. Rzecz jasna spektakl powinien być dopasowany do umiejętności poznawczych młodocianego obserwatora. Istnieje mnóstwo teatrów, które mają w swoim repertuarze spektakle dla dzieci.

spektakl

Autor: DlaMaluchów.Poznań
Źródło: DlaMaluchów.Poznań

Często są to przedstawienia interaktywne, gdzie aktorzy wciągają dziecko w świat magii na scenie, gdzie wyobraźnia nie ma żadnych ram np. interesujące spektakle skierowane do dzieci. To niesamowicie ważne, by w teraźniejszym elektronicznym świecie, podpowiadać młodzieży takie formyrozrywki, gdzie należy wysilić wyobraźnię, która właśnie poprzez jej używanie właściwie się kształtuje. Niestety mnóstwo dzieci preferuje gry komputerowe oraz elektroniczne zabawki niż sztukę, być może właśnie dlatego, że nie zobowiązują ich do wielkiego wysiłku intelektualnego. Należy namawiać dziecko do uczestnictwa w zajęciach teatralnych, które posiadają cenną wartość wychowawczą. Teatr (przejdź dalej teatr ognia poznań) kształtuje dziecięcy charakter, pobudza ciekawość, rozwija narząd mowy i ubogaca słownictwo. Uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym, dziecko jest jego współtwórcą. W ten sposób uczy się działania w grupie, współodczuwania, odpowiedzialności. To tylko niektóre walory zajęć teatralnych.

Niewątpliwie, powinnością ojca i matki jest zapewnienie dziecku kontaktu z szeroko pojętą sztuką np. tutaj . Zaznajamianie z teatrem, muzyką i sztuką.

Poszukujesz interesujących wiadomości na prezentowany temat? To idealna chwila, gdyż został napisany pomocny serwis (http://www.boskabijoux.pl/k/bizuteria-damska/rozance-dla-niej/bransoletki-rozance-dla-niej/), który ma ważne informacje na omawiany temat.

To pierwszy krok w edukacji wrażliwego i inteligentnego człowieka.