Zdrówko

Kto może korzystać z banku spermy? Kiedy korzysta się z tego typu usługi? Jak to wygląda?

Banki spermy to po prostu miejsca, gdzie przechowuje się męskie nasienie. Aktualnie te miejsca nie wzbudzają tak wielkich emocji, jak kiedyś. Wiadomo przede wszystkim, że są potrzebne, ponieważ dzięki zdeponowanemu w nich nasieniu wiele pań ma możliwość, aby zajść w ciążę, natomiast wielu mężczyzn może poczuć radość bycia ojcem.

W takich bankach przechowywane jest nasienie dawców, jacy koniecznie muszą pełnić dosyć szczegółowe kryteria. Na przykład w ich spermie powinna być właściwa ilość plemników, minimum czterdzieści milionów w milimetrze o odpowiedniej ruchliwości. Mężczyzna, jaki jest dawcą powinien być w bardzo dobrej formie, nie może mieć więcej niż trzydzieści pięć lat, nie może chorować na raka, nie powinien być także obciążony chorobami genetycznymi. Ponadto powinien mieć odpowiedni wygląd, co znaczy, że ocenia się wzrost, sylwetkę ciała czy kolor oczu.

in vitro

Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

A jak prezentuje się to kosztowo, jaka jest bank spermy cena? Wedle prawa, które jest obowiązujące w Unii Europejskiej, mężczyzna powinien oddawać nasienie nieodpłatnie – poznaj Gyncentrum . Nie bierze więc za to żadnego wynagrodzenia poza rekompensatą, na przykładza dojazd lub konieczność skorzystania z urlopu w pracy. Taka kwota najczęściej nie przekracza siedemset złotych. Wstępny etap kwalifikacji to szczegółowa rozmowa, podczas jakiej dawca powinien odpowiedzieć na różne pytania, jakie odnoszą się m.in.

Czy szukasz nowych informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to przenieś się do serwisu (http://www.rehabilitacje.org/elektroterapia-i-elektrostymulacja), na którym odnajdziesz ważne wiadomości, które zachowasz w pamięci na długi czas.

do swojego seksualnego życia, sytuacji rodzinnej lub przebytych chorób. W następnej kolejności sprawdzana jest krew dawcy, żeby między innymi przekonać się czy określona osoba nie jest nosicielem zakaźnych chorób, jak HIV. Jak wyniki badań będą prawidłowe, taki kandydat oddaje nasienie do banku spermy, gdzie będzie ono zamrożone na czas 6 miesięcy.

Przeczytaj koniecznie ten wpis ze strony prezentującego zbliżone artykuły, gdyż on niewątpliwie także jest warty Twojego zainteresowania.

Po tym czasie badania krwi są powtarzane i jak wynik jest dobry, to zachowane w banku nasienie może być użyta do odpowiednich procedur, natomiast dawca dostaje rekompensatę. Później zaś dawca podpisuje z bankiem umowę cywilno-prawną, w zgodzie z którą klinika in vitro jaka przechowuje nasienie odpowiada za właściwe przechowywanie jego materiału biologicznego – zadbaj o siebie. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, i tu raczej nie ma obiekcji, iż każda para, która nie może począć dziecka naturalnie, dzięki takiemu bankowi zyskuje taką możliwość. A to przecież najbardziej ważne dla wielu par.