Zdrówko

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego można oczekiwać w takcie spotkania

Na nasze zdrowie składa się nie tylko pierwszorzędna kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów twierdzi, że te dwie sfery bywają w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna zawodzi, to ta druga także nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa udają się przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym posiadające trudności w nauce lub te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.

psycholog

Źródło: flickr.com

To stwierdzenie jest oczywiście tylko obiegową opinią, bo rzeczywistość ukazuje coś zupełnie innego. Do gabinetu psychologicznego przychodzą również osoby dorosłe, które chcą lepiej rozporządzać czasem czy poznać tajemnice własnej psychiki, co jest szczególnie ważne dla osób poszukujących pracy. Prześledźmy zatem ofertę specjalisty, która posiada swój gabinet na Górnym Śląsku.
Psycholog (np. z Katowic) nie narzeka na niedostatek pacjentów. A to za sprawą szerokiej oferty, która skierowana jest do osób w każdym wieku. Niektórych może trochę dziwić fakt, że do gabinetu przychodzą nawet niemowlęta. Jeżeli maluch ma kłopoty z jedzeniem, a pediatra nie dopatruje się w tym jakiejkolwiek choroby, to porada psychologa może stać się konieczna. Z kolei dzieciaki w wieku szkolnym i młodzież trafiają do poradni z całkiem różnych powodów. Najczęściej są one kierowane do specjalisty, bo ich zachowanie jest nie do zaakceptowania. Zwłaszcza nastolatkowie mają trudności z agresją, co w znaczny sposób utrudnia kontakty z równolatkami. Poza tym zadziorni uczniowie są realnym zagrożeniem, tak dla innych uczniów, jak i dla wykładowców.

Od wizyty u psychologa nie wymawiają się również osoby dorosłe. Przemoc w familii, nieprawidłowości emocjonalne czy pragnienie rzucenia palenia – to tylko niektóre kłopoty z jakimi spotkamy się w dorosłym życiu. Pomoc z zakresu psychologii bywa teraz powszechnie dostępna. W prywatnych poradniach trzeba oczywiście płacić za wizytę, ale poradnie psychologiczno-pedagogiczne są placówkami publicznymi, które dla uczennic świadczą usługi za darmo.

A czego mamy się spodziewać w trakcie wizyty? Terapia(zobacz psychoterapia małżeńska opole opiera się głównie na rozmowie, dzięki której specjalista może postawić diagnozę. Następne wymiany zdań mają już za zadanie rozwiązać istniejący problem. Wymieniony już tutaj dobry psycholog z Katowic będzie również dysponował kompletem różnego gatunku testów psychologicznych, które pomagają lepiej poznać ludzką osobowość. A berbecie będą w trakcie wizyty układać puzzle albo malować obrazki.