Dla dzieciaków

Kreatywne zabawy z dzieckiem – czyli, jak rozbudzić dziecięcą imaginację oraz chęć do ruszania się

Wewnątrz obecnych czasach coraz to bardziej dużo dzieci ma problemiki wraz z nadwyżką wagi, lecz nie są to jedyne problemy – większa ilość spośród nich można jednakże przypisać pojedynczej rzeczy, a raczej kilku wraz z tą samiutką tematyką.

Wystrój pokoju

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

park

Autor: Miguel Paulo Riano
Źródło: http://www.flickr.com
Mówimy tu oczywiście o nowych technologiach, takich jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy, które już od pewnego okresu „zajmują” nasze dzieci powodując, iż zamiast się ruszać i bawić z rówieśnikami, te siedzą wewnątrz domku klikając na guziczki, grając najczęściej w gry, które to dodatkowo najczęściej nie przekazują im niczego pod względem intelektualnym…
kreatywne zabawy z dzieckiem

Źródło: foter.com
Co uczynić, by uniknąć tych wszyściutkich wymienionych wewnątrz wstępie rzeczy? Co oczywiste ponad wszystko jesteśmy zmuszeni poświęcić naszemu dziecku swój czas, zamiast – jak czyni wielu, szczególnie młodych rodziców – przekazywać im w rączki wymienione wyżej rzeczy, które to najczęściej powodują bardziej dużo złego aniżeli to wszyściutko warte. Nasze dziecko jest naszym skarbem, dlatego właśnie powinniśmy poświęcić mu chociaż trochę czasu każdziutkiego dzionka, aby nie jedynie nie poczuło się odrzucone, ale również aby zacieśnić wraz z nim więź.

Doskonałym rozwiązaniem, aby zrobić obydwie te rzeczy, są kreatywne zabawy z dzieckiem, które dodatkowo – w zależności od tego, jakiego typu będzie to zabawa – może pobudzać wyobraźnię naszego dziecka, lub kazać mu powiększyć własną aktywność fizyczną, dzięki czemu dziecko będzie dużo mocniej szczęśliwe, a potem padnie nam do łóżeczka wyczerpane zabawą, dając naszym osobom najczęściej bardziej dużo czasu wieczorami by zrealizować osobiste plany. Pamiętaj! Szczęśliwe dzieciątko, to przemęczone zabawą dzieciątko!