Bez kategorii

Kosmetoginekologia to dziedzina chirurgii plastycznej, która jest coraz bardziej znana na polskim rynku.

Aktualnie dorosłe kobiety mają większą świadomość swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samopoczucie, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w dobrej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych powodów. Zazwyczaj jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Szczególnie po kilku porodach naturalnych zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Chociaż wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednak niewiele z nich zgłasza się z tym do odpowiedniego specjalisty.

zabieg

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem trzeba wiedzieć, że przeważnie jest to kwestia przejścia jednego zabiegu, czyli waginoplastyki. Trzeba jednak pamiętać, że jest to standardowy zabieg chirurgiczny, a zatem wymagający dłuższej rekonwalescencji.Współczesna ginekologia estetyczna oferuje kobietom również nieinwazyjne zabiegi, możliwe dzięki najnowszym procedurom leczenia z zakresu ginekologii. Na przykład, aby uniknąć ingerencji skalpela, używa się lasera oraz kwasu hialuronowego. Renomowane kliniki ginekologiczne, zatrudniają najlepszych lekarzy z zakresu laseroterapii. Przy pomocy tej techniki leczenia wykonuje się zabieg rewitalizacji narządów intymnych, zarówno wad anatomicznych, jak i tych powstałych w wyniku ciężkich porodów naturalnych. Poprawianie estetyki narządów kobiecych oraz plastyka defektów poporodowych aktualnie wykonuje się w prywatnych klinikach ginekologicznych (tutaj pełna oferta kliniki ginekologii estetycznej).

Na dzień dzisiejszy ginekologia plastyczna w tym zakresie ma wiele do zaoferowania osobom, które odczuwają potrzebę poprawy swojego stanu zdrowia.

Nie masz pewności odnośnie tamtego problemu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły dentysta ursynow dostępne właśnie tutaj. Wszystko było dogłębnie wyjaśnione.

Niektóre zabiegi można przeprowadzić przy pomocy metod mało inwazyjnych, jednak bywają schorzenia, które z kolei wymagają ingerencji chirurgicznej. Zanim więc podejmiemy decyzję o wykonaniu danego zabiegu, trzeba skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia możliwych przeciwwskazań. Ocenę stanu zdrowia pacjentki wydaje ginekolog na podstawie przeprowadzonej rozmowy oraz badania ginekologicznego. Rozważając na tego typu zbieg chirurgiczny, pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizm lekarza, do którego się zgłaszamy z naszym naszymi dolegliwościami.