Dla dzieciaków

Korzyści z karmienia naturalnego

Od jakiegoś czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie widoczny jest także wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej chcą karmić naturalnie swoje potomstwo co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, bowiem korzyści z karmienia piersią noworodka jest dużo!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze przysłuży się dziecku, ale również i mamusi może pomóc w krótszym czasie wrócić do dobrej formy. Mleko naturalne ma skład idealny dla maluszka. Żadne sztuczne mleko mu nie dorównuje! Mleko mamy ma również zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie piersią jest bardziej wygodne i wiele tańsze od karmienia butelką.

Kiedy kobieta urodzi pierwsze dziecko, pomocne może być wsparcie położnej, pielęgniarki bądź innej doświadczonej kobiety. W domu młodej mamie radą służyć mogą własna matka czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad dotyczących techniki karmienia mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamusi jakie akcesoria dla mamy mogą jej się przydać.

W handlu można nabyć dużo akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to na przykład laktatory (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to rzeczy znacznie ułatwiają karmienie piersią – zobacz wkładki laktacyjne dla kobiet.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupić także możemy pojemniczki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, ubrania do karmienia – specjalne koszule, biustonosze do karmienia piersią – z bawełny, przewiewne, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszkę do karmienia, osłonki silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też po prostu mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – jak by nie było przed mamą wiele miłych godzin karmienia! Zobacz produkty dla mamy.

I na koniec sprawdzona „babcina” rada – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy też stanie zapalnym piersi.

Opublikowane w powyższym artykule treści są istotnie godne zainteresowania, ale kliknij też ten użyteczny serwis (https://questfe.pl/sixpack-zielony/) – on z pewnością również Cię zaabsorbuje.

Oto przepis: zamrażamy liścia kapusty umytego i z wykrojoną zgrubiałą łodygą. Później nakłuwamy go w paru miejscach szpikulcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.