Dla dzieciaków

Komu może dopomóc psycholog rodzinny i jakiego rodzaju problemy rozwiązuje?

W życiu pojawiają się sytuacje, gdy nie możemy sobie sami dać rady. Wtedy potrzebna jest pomoc fachowca. Psycholog mógłby dopomóc dzieciom, małżonkom oraz całym rodzinom.

fisher price

Autor: Lisa Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Na spotkanie terapeutyczne psycholog rodzinny zaprasza wszystkich członków rodziny. Psycholog wspiera wszystkich oraz nie utrzymuje strony nikogo z nich. Zadaje on pytania wszystkim członkom rodziny oraz nakłania ich do zastanowienia się i do ujrzenia okoliczności z innego punktu widzenia, niż jego. Terapia rodzin stawia sobie na celu przywracanie zgody oraz pokazanie, że w każdej rodzinie jest coś szczególnego. Taka terapia jest postacią pomocy psychologicznej nie jedynie osobie borykającej się z trudnymi sytuacjami, lecz także całej jego rodzinie. Zdarza się, że funkcjonowanie osoby, która wymaga porady psychoterapeuty, wpływa na wzajemne układy wszystkich członków danej rodziny. Również należy pamiętać o tym, że rodzina posiada bardzo duży wpływ na sukces terapii. Pozwala ona pojąć głębiej układy pomiędzy dziećmi oraz rodzicami.
zobacz

Autor: Shota Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com
W placówkach psychologicznych są prowadzone psychoterapie z zakresu zaburzeń lękowych oraz problemów adaptacyjnych i relacji dzieci z rodzicami lub rodzeństwem bądź innymi osobami. Psycholog (zobacz dobry psycholog kalisz) rodzinny mógłby zająć się również pomocą parom, które przeżywają kłopoty. Psycholog zawsze walczy o uratowanie takiego związku. Tego typu terapia to odbudowanie albo zbudowanie na nowo zdrowej relacji pomiędzy niewiastą i mężczyzną. Tutaj główny nacisk położony jest na zrozumienie powstania kryzysu w małżeństwie.

Małżeństwo zostaje wyposażone w narzędzia, które dopomogą rozwiązać problemy dawne jak i bieżące. Jeżeli tylko jedno z małżonków chce się poddawać terapii, możliwa jest rozmowa małżeńska indywidualna. Wówczas rozmowa zamknie się w trzech spotkaniach.