Dla dzieciaków

Kolonie jako stosowne rozstrzygnięcie na zapewnienie dziecku rozrywki

Wyjazd latorośli na kolonie, lub biwak jest właściwym wybiegiem na zapewnienie potomkowi przyjemności na kawałek wakacji. Wymogiem jest wyrażenie ochoty przez dziecko, bo przymuszenie go do wyjazdu może przynieść więcej krzywdy aniżeli zysku. Kiedy maluch nie chce jechać, nieraz powinno się zaczekać jeszcze jeden rok, aniżeli ekspediować dziecko na siłę i narazić je na niemiłe wspomnienia zrażając do tej formy odpoczynku na całe życie.

Kolonia na kajakach

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jest gotowe do odseparowania się z rodzicielami, to podróż stanowi dla niego pożyteczną szkołę samodzielności. Będzie patrzyło na siebie i swój świat z innej niż dotąd perspektywy. Jeżeli wyjazd zajdzie za wcześnie, dziecko może się czuć wzgardzone przez opiekunów, a to zaburza jego wrażenie bezpieczeństwa. Trzeba razem z maluchem wyłonić miejsce i formę wypoczynku.

Może to być biwak połączony z jazdą konną, obóz lingwistyczny, lub warsztaty taneczne, wszystko jest zależne od pasji malucha. Wyjazdy kolonijne i na obozy to doskonały szukaj nawybieg na to, by rozpocząć nowe koleżeństwa pośród równolatków. W przyszłości znacznie swobodniej będą nawiązywały kontakt z pozostałymi i zwalczą własną nieśmiałość. Bycie z dala od opiekunów pozwala na poczucie autonomii i kształtuje zdolność bycia samodzielnym. Jest zdany jedynie na siebie, przez co otrzymuje nową wiedzę.

Wyjazd na kolonie, bądź obozy to znakomity moment, żeby pociecha nauczyła się rozsądnego gospodarowania ustalonym budżetem. Dzięki temu w przyszłości okaże się bardziej racjonalnie wydawać finanse i nauczy się oszczędzania. To też idealna sposobność do tego, ażeby dziecko nauczyło się karności i stosowało się do panujących reguł. W trakcie tych wakacji partycypanci zobligowani są do przestrzegania ciszy nocnej, zachowania porządku, terminów posiłków.

Możliwość wyjechania na odpoczynek z dzieciakami, które posiadają takie same zainteresowania, to duży plus naszych czasów. Ludzie młodzi posiadają okazję szkolić się w temacie własnych zamiłowań, spotkać podobne dusze, pokazywać swoje zdolności przy przychylnym poparciu nauczyciela. Nad bezpieczeństwem latorośli czuwają opiekunowie, którzy posiadają dodatkowe uprawnienia.