Zdrówko

Kobiece problemy i bezpieczny zabieg, który przebiega sprawnie oraz bez specjalnych komplikacji

Mówi się, że panie są bardziej skomplikowane od mężczyzn, czy to prawda a może kłamstwo? Wychodzi na to, że coś w tym jest przy tym nawet nie trzeba wchodzić specjalnie w zagadnienia psychologiczne, aby to zrozumieć. Wystarczy popatrzeć na budowę damskich narządów płciowych oraz problemy z tego wynikające, aby zrozumieć, iż coś jest na rzeczy. Dla przykładu. Zabieg histeroskopii.

Rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny wykonywany na bardzo małym nacięciu, za jego pomocą w mało inwazyjny sposób możemy usunąć ze środka macicy różne mięśniaki oraz polipy (sprawdź więcej na stronie www). Dzięki temu można też zoperować w szybki sposób zrosty wewnątrzmaciczne. Jak wyglądają przygotowania do zabiegu, a jak sam zabieg oraz czy grożą nam niepożądane powikłania pooperacyjne? O tym w dalszej części artykułu. Przed operacją trzeba leczyć się hormonalnie. Trwa to od 2 do 4 tygodni. Robisię w ten sposób, by ograniczyć grubość ścianek macicy lub zmniejszyć objętość mięśniaka. Dobrze jest też wcześniej wykonać badanie cytologiczne jak również badanie stanu pochwy. Po tym gdy będą one zrobione lekarz może zalecić stosowanie przez jakiś czas globulek dopochwowych, żeby zredukować zanieczyszczenia bakteriologiczne pochwy.

Lekarka

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopię operacyjną należy wykonać na początku cyklu, lecz po ustaniu miesiączki. Histeroskopię wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Osobie operowanej zakłada się wenflon, żeby przez jakiś czas podawać niezbędne środki w czasie operacji. Histeroskop, który jest używany podczas zabiegu ma większą średnicę niż ten stosowany w histeroskopii diagnostycznej. Ma on kanał, który pozwala wprowadzać mikronarzędzia. Do wycinania polipów albo mięśniaków stosuje się resetoskop.

Zainteresowały Cię opracowane tutaj treści? Jeżeli tak, to dowiedz się i sprawdź (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/) następnych wiadomości o tej tematyce. Drogę wskaże Ci poniższy link.

Często już 3 godziny od operacji możemy opuścić szpital, chociaż czasami trwa to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak wiele innych zabiegów, może doprowadzić do powikłania. Jednak zdarzają się one stosunkowo rzadko. Najczęściej ryzyko komplikacji ma miejsce, gdy usuwane są dużych rozmiarów zmiany sięgające w głąb mięśnia macicy. Ryzyko komplikacji jest również większe, kiedy mamy do czynienia z wadami wrodzonymi macicy. Z pewnością można zmniejszyć tego typu zagrożenia, jeżeli wybierzemy rekomendowaną klinikę, jak ginekolog ginekolog dublin Bielsko Biała .