Bez kategorii

Kłótnie w małżeństwie. Jak sobie z nimi radzić?

Są hipotetyczne sytuacje, że spotykają się dwie kobiety, a jedynym tematem ich wywodów są relacje z ich partnerami. Podobnie prezentuje się scena, kiedy spotyka się dwóch panów i żalą się na pewne związkowe słabostki.

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
Codziennie na mieście widzimy siedzących naprzeciw siebie ludzi, którzy być może dokładnie o tego typu kwestiach rozmawiają. A jeśli wierzyć badaniom tych rozmów może być nawet więcej, gdyż jest coraz więcej rozwodów. A może właśnie brakuje takiego typu szczerych rozmów, więc ludzie nazbyt szybko decydują się na taki krok, jakim jest rozwód? A co jeśli przyjaciel lub przyjaciółka nie są w stanie należycie pomóc? Co powiecie w tym wypadku na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska to wspólna praca małżonków nad odbudowaniem albo stworzeniem na nowo spokojnej, zwyczajnej, bezpiecznej i zdrowej relacji. W trakcie tego typu terapii najważniejsze jest zaakceptowanie najważniejszych przyczyn złych relacji w związku. Równie ważne jest wzbogacenie małżonków (lub partnerów) w niezbędne narzędzia, jakie pomogą rozwiązać dawne, jak i obecne nieporozumienia.

psycholog

Źródło: flickr.com

To prawda, że jeden partner pragnie zacząć terapię choćby zaraz, a drugi nie może się na to zdecydować. Zwyczajnie, nie widzi on problemu i nie rozumie dlaczego miałby się zdecydować na tego typu konsultację. Często pokutuje też pogląd, że jeśli powinniśmy iść do psychologa czy psychiatry, to coś jest z nami nie tak… To oczywiście bzdura i stereotypy. Co jednak zrobić w tym przypadku? Czy można zainicjować terapię par samemu? ()

Owszem, można, ponieważ warto mieć na uwadze, że zmiana po jednej ze stron może wywołać zmianę również i u drugiego partnera. Dzieje się to w taki sposób, iż skoro zaczynamy zmieniać sposób działania to łamiemy pewien mechanizm, jaki doprowadzał do kłótni. Partner wystawiony na tą próbę także zaczyna się powoli zmieniać (źródło). To powoduje, że zmienia się nasz sposób reagowania na postępowanie partnera, przez co on również zastosowuje korekty do swojego postępowania. Powolutku, lecz jednak zaczyna do niego dochodzić, że nie jest on do końca okej. Warto więc spróbować choćby od siebie, bo to skutkuje pozytywnie.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu (https://www.progline.pl/kategoria-produktu/nozyczki-fryzjerskie/leworeczne/), żeby poznać uzupełniające fakty na prezentowany w tekście zagadnienie. Czekamy na twoją recenzję!

br>
Czy masz kłopot z odnalezieniem fascynujących danych na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść, a z pewnością się nie rozczarujesz.

Może po jakimś czasie nasz partner także będzie chciał skorzystać z fachowych usług, kiedy zacznie do niego docierać sygnał wysyłany od nas?