Zdrówko

Kłopoty z widzeniem? Być może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba ludzi w starszym wieku. Najczęściej obecna jest po 50-60 roku życia. Choroba, jak sama nazwa definiuje, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne problemy. Choć nie prowadzi do całkowitej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to ogromne problemy z wykonywaniem elementarnych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.

Badanie wzroku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę istnieją dwie postacie tego schorzenia: AMD suche i AMD mokre (wysiękowe). Pierwszy typ wydaje się w mniejszym stopniu groźny, ponieważ rozwija się powoli, przez wiele lat. Przeważnie nie uszkadza widzenia (leczenie wzroku – kliknij) w dość znacznym stopniu. Pojawia się natomiast u osiemdziesięciu procent chorych i ma wpływ na wolne, ale niezmienne rozszerzanie się receptorów wzrokowych żółtej plamki. Dodatkowo, jak ma wpływ tylko na jedno oko, to może być niezauważane przez pacjentów. Kolejny typ jest znacznie groźniejszy, ponieważ odpowiada aż za 90 procent przypadków utraty widzenia. W tej formie, pod uszkodzoną siatkówką w okolicy plamkowej, tworzy się sieć naczyń krwionośnych, jakich niedobrze ukształtowane ściany przepuszczają osocze http://englander.com.pl/wampirzy-lifting-wroclaw/. A to powoduje powstawanie obrzęku, a także krwotoków do plamki. Ma to wpływ na nieodwracalne zniszczenia.

Plamka żółta – leczenie. W ostatnich latach całe szczęście poprawiły się sposoby efektywnego leczenia AMD. Tak naprawdę, w dalszym ciągu nie da się zwalczyć postaci zanikowej, to jednakowoż nowatorskie metody terapeutyczne łagodzą groźne postaci wysiękowe. Najbardziej korzystne aktualnie wyniki uzyskuje się dzięki stosowaniu dogałkowych iniekcji leków hamujących rozwój choroby. Żeby nie przesadzać powinniśmy dodać, iż leki te nie

plamka żółta leczenie

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

pokonują raz na zawsze tej choroby, ale skutecznie hamują jego rozwój – . Jedną z bardziej rozpoznawalnych metod leczenia wysiękowego jest aplikowanie do ciała szklistego leków hamujących rozrost patologicznych naczyń krwionośnych.

Leczenie gwarantuje efekty, zahamowuje postęp choroby, a u znacznej liczby pacjentów zwiększa nawet ostrość widzenia. Leczenie zaczynamy od fazy nasycenia w postaci jednego wstrzyknięcia raz w miesiącu przez kolejne trzy miesiące. Po tym okresie jest faza podtrzymująca, w takim okresie musimy co miesiąc skontrolować ostrość wzroku pacjenta. To niezwykłe ułatwienie i pomoc dla każdej osoby, która ma problem z tym schorzeniem.