Zdrówko

Kłopoty jakie spotykają pacjentów państwowej służby zdrowia, zalety leczenia się prywatnie.

Państwowa służba lecznicza prezentuje taki poziom, że większość pacjentów nie będzie nawet chciała się na ten temat wypowiadać, bo ich wypowiedzi musiałyby być mocno wulgarne. Oczekiwanie na wizytę lekarską przez cały rok, problemy z wykonaniem podstawowych badań i utrudniony dostęp do wielu leków to jedynie niektóre z problemów, z jakimi muszą się borykać chorzy.

chirurg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

A problemów z roku na rok jest więcej, bo niestety ministerstwo odpowiedzialne za zdrowie zamiast wprowadzić jakieś sensowne reformy które pozwolą rozwiązać problemy, to skupia się na wymyślaniu kolejnych, jeszcze bardziej absurdalnych przepisów. Jest więc zrozumiałe, że spora ilość chorych po prostu rezygnuje z państwowej służby zdrowia i woli udać się prywatnie do specjalisty. Od dawna coś takiego istnieje z ginekologami i stomatologami, lecz zaczynają do nich dołączać następni specjaliści. Przy poważniejszym schorzeniu kilkanaście miesięcy oczekiwania może bardzo pogorszyć stan pacjenta, więc jeśli tylko będzie stać go na to, to coraz częściej wybiera on wizytę u prywatnego lekarza.

Z prywatnych usług lekarskich od dawna chętnie korzystają wszystkie firmy, bo medycyna pracy (więcej szczegółów) Warszawa Ursynów – link do placówki, nie jest w żaden sposób refundowana z NFZ. Ostatnio również firmy zaczęły wprowadzać jako bonusy pakiety medyczne, jakie zyskują dużą popularność wśród zatrudnionych. Jeszcze niedawno były one jedynie w dużych firmach, obecnie nawet nieduże, zatrudniające kilkanaście osób mogą bez problemów taki pakiet posiadać. Pakiety lekarskie są także lubiane przez ludzi, którzy z nich korzystają.

lekarz specjalista

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wykupywane są one w jednej z medycznych sieci, która przede wszystkim posiada dobrych specjalistów, a dodatkowo gwarantuje możliwość przyjęcia praktycznie bez kolejek. Często pakiety są zróżnicowane w zależności od dostępności do specjalistów, a co się z tym wiąże będą się różniły opłatami. W podstawowych przykładowo to będzie jedynie internista, dermatolog warszawa ursynów i ginekolog, a w pozostałych będą się pojawiać następni specjaliści, do jakich można się udać w razie konieczności.