Zdrówko

Kilka sposobów na walkę z przeziębieniem

W tym sezonie łatwo złapać przeziębienie lub chorobę. Warto więc zastanowić się w jaki sposób pokonać uciążliwe objawy. Czy można znaleźć sposoby, które odniosą skutek i przyniosą choremu ulgę? Wiele naturalnych sposobów sprawdza się w tym znakomicie.

Jednym z objawów jest na przykład katar. Pomimo powiedzenia, że nie jest ważne czy katar jest leczony czy nie, ponieważ i tak trwa siedem dni są sprawdzone metody walki z nim. Nadużywanie kropli do nosa jest niebezpieczne, ponieważ wpływają negatywnie na śluzówkę nosa. Jednak naturalnym sposobem by wyleczyć wodnisty katar oraz poprawić działanie dróg oddechowych powinien wybrać inhalacje. jest to bardzo łatwy i szybki sposób. Należy dodać do zagotowanej wody trochę olejków eterycznych, a potem wdychać opary wydobywające się z naczynia. Można stosować na przykład amol, kamforę albo olejek eukaliptusowy. Żeby uzyskać lepszy efekt można nakryć głowę ręcznikiem lub bawełnianą chustką. Drugi sposób to zakup specjalnego inhalatora. Jego ceny wahają się od 120 złotych, a jest to bardzo dobra inwestycja. Jest to bardzo ważne, że mogą z niego korzystać także dzieci.

Męczące duszności

garść tabletek

Źródło: flickr.com

Dodatkowym atutem inhalacji jest to, że niwelują kaszel suchy i mokry. Dzięki temu nie trzeba używać w dużych ilościach antybiotyków, co okazuje się być dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, koniecznie sprawdź link chirurg stomatolog puławy a dowiesz się o wiele większą ilość informacji, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Oczywiście na kaszel mogą pomóc syropy, które można kupić w aptece bez recepty np. . Nie można pominąć zalet zwykłej herbaty z cytryną albo mleka z miodem. W połączeniu z gorącą kąpielą, spędzaniem czasu w łóżku i długim snemokaże się, że szybko zwalczymy przeziębienie. Wpłynie to pozytywnie nie tylko zarówno na psychikę oraz na stan fizyczny człowiek. Gdy spędza się dużo czasu w pomieszczeniu, a w szczególności podczas choroby, należy odpowiednio nawilżyć powietrze w mieszkaniu. Można do tego zastosować urządzenia służące do nawilżania, albo powiesić na grzejniku zwykły mokry ręcznik. Dzięki temu suche powietrze nie będzie wysuszało śluzówki nosa podczas choroby.

Zdrowy sen nocą

Bardzo często zdarza się, że podczas przeziębienia nie możemy spokojnie spać. Jest to duży kłopot dla osób, które muszą oddychać przez nos w nocy. dlatego tak ważne są oczyszczone drogi oddechowe, ponieważ zdrowy sen prowadzi do wyleczenia. Dobrym, a zarazem naturalnym sposobem na odetkany nos jest położenie na stoliku nocnym koło łóżka chrzanu albo czosnku co na katar działa niszcząco. Dzięki ich ostrej woni nasze drogi oddechowe będą oczyszczone przez całą noc. Kolejnym dobrym sposobem na szybki powrót do zdrowia jest syrop z cebuli. Jego receptura jest prosta: wystarczy posiekaną cebulę połączyć z cukrem pozostawić na parę dni. Smak syropu nie jest może zachwycający, lecz jego skutki są zadowalające. Oczyszcza drogi oddechowe, zwalcza kaszel i podnosi odporność. Warto jednak pamiętać, żeby żadne objawy choroby nie zostały zlekceważone. Gdy tylko się nasilą, nawet gdy leczymy się w naturalny sposób, powinniśmy umówić się na wizytę do specjalisty. ręcznik – zapraszam tutaj…