Bez kategorii

Kilka porad w jaki sposób wybrać profesjonalnego psychoterapeutę

Znalezienie obecnie terapeuty jest niezwykle łatwym zadaniem. Jednak odnalezienie specjalisty, który po pierwsze jest profesjonalistą, zaś po drugie będzie odpowiadał naszym wymogom, to już niestety bardziej trudne wyzwanie.

Zamyślona kobieta

Autor: yomo 13
Źródło: http://www.flickr.com
W niniejszym artykule znajdziesz parę porad, które powinny pomóc Ci zdecydować się na dobrego psychologa. Należy pamiętać o tym, że jest to już połowa sukcesu. Po pierwsze zobacz, czy posiada on dyplom magistra psychologii albo jest lekarzem psychiatrą. Obecnie w naszym kraju każdy może otworzyć gabinet terapeutyczny. Dotyczy to nawet inżyniera informatyki, krawcowej albo murarza. Naturalnie w świetle litery prawa, niekoniecznie z kolei moralności lub etyki. Nie ma zatem w tym nic zaskakującego, że opinie o psychoterapii są różne. Aby uniknąć rozczarowania, w pierwszej kolejności zainteresuj się, czy też ktokolwiek, do kogo się wybierasz zakończył właściwe studia przykładowo jednolite studia magisterskie w przedziale Psychologii. Najlepiej o specjalności związanej z terapią lub studia medyczne. Z tego też powodu jeżeli zainteresował Cię profesjonalny psycholog (porada psychologiczna online) Łódź jest miastem, gdzie znajdziesz kompetentnego fachowca.

Kolejna kwestia: zwróć uwagę na trend terapeutyczny, w jakim pracuje dany profesjonalista. Nie każde podejście terapeutyczne jest idealne dla każdego zaburzenia. Trzecia sprawa to zobacz, jakie ma doświadczenie dany specjalista. Nie chodzi tu o trzydziestoletnią praktykę z pacjentami, lecz choćby o kilkumiesięczne staże oraz praktyki w różnych placówkach leczenia dolegliwości psychicznych lub seksualnych bądź psychicznych. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie zostałeś poniekąd królikiem doświadczalnym.

Kolejna sprawa dotyczy tego, abyś upewnił się, czy taki specjalista ma certyfikat psychologa lub czy jest w trakcie szkoły psychoterapii. Piąty punkt, który choć jest ostatni, nie jest wcale błahy, dotyczy prywatnego poznania konkretnego człowieka.