Bez kategorii

Kiedy warto jest umówić się na wizytę do psychologa?? Zadanie psychologa

Gdy boli nas ząb, jak najprędzej umawiamy się na wizytę u stomatologa. Złamanej nogi też nie próbujemy sami leczyć. Korzystamy z pomocy chirurga. Ze złamaną duszą jest podobnie.

Jeśli wybuchamy gniewem z byle powodu, czujemy się przytłoczeniu domowymi obowiązkami a tzw. drobiazgi potrafią doprowadzić nas do ataku furii – jest to znak, że dzieje się coś niedobrego. A może chorujemy na depresję? Niełatwo wstać z łóżka, mamy poczucie, że wszystko co robimy nie ma żadnego znaczenia? Lub właśnie teraz rozpadł się nasz związek i nie potrafimy sobie z tym zdarzeniem poradzić? Gdy czujemy, że już nie dajemy rady – zdecydujmy się na konsultację psychologiczną, która pomoże nam odzyskać wewnętrzny spokój.

znajdź pomoc psychologiczną we Wrocławiu

Autor: kc7fys
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami nie mamy pojęcia, gdzie tkwi sedno sprawy, błądzimy jak we mgle. Specjalista da nam szansę nazwać nie tylko problem, z którym przyszło nam się zmierzyć, ale także uczucia, emocje, jakie w nas tkwią. Jak przebiega wizyta? Zaczniemy od przedstawienia na głos wszystkich swoich pretensji, bolączek i trosk. Jedynie wtedy można zacząć budować od nowa. Od zrozumienia przyczyny cierpienia.

Psycholog pomoże zaakceptować sytuację z którą przyszło nam się zmierzyć – zwłaszcza osobom przyzwyczajonym do wcześniejszej aktywności. Swoje zaangażowanie skieruje ku naszej osobie. Dzięki spotkaniom, zdobędziemy nową wiedzę, poznamy swoje potrzeby, motywy działań, znajdziemy drogę własnego rozwoju, nauczymy się nawiązywać i utrzymywać odpowiednie relacje z otoczeniem. Pomoc psychologiczna Wrocław pomoże nam poradzić sobie z trudnościami i zlikwiduje dręczące objawy.

internet

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie szukać informacji o dobrym specjaliście? Najszybciej i najprościej za pośrednictwem internetu, wpisując w Google tekst pomoc psychologiczna Wrocław.
Rozpowszechniony jest stereotyp, że do psychologa czy psychiatry chodzą jedynie osoby posiadające problemy natury psychicznej. To nieprawdziwa opinia, ponieważ często w spotkaniach biorą udział osoby, które dobrze funkcjonują, ale dążą do osobistego rozwoju i wzbogacenia już nabytych umiejętności. Potrzebują jedynie inspiracji do tego, by zacząć zmieniać swoje życie na jeszcze lepsze.