Zdrówko

Kiedy w pochmurne miesiące nie zamierzasz gubić dobrego nastroju, zainwestuj w lampę antydepresyjną

Żyjemy w klimacie, jaki przez przeważającą część roku nie rozpieszcza nas ładną i słoneczną pogodą, co może poważnie wpływać na nastrój. Gdy razem z jesienią zaczynają się zimne oraz pochmurne dni, ludzki organizm zaczyna się buntować. Wielokrotnie pokazuje się zmęczenie i niechęć do wychodzenia z domu.

lampa antydepresyjna

Autor: Albert Luo
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba walczyć z jesienną depresją

Jesienna i zimowa depresja (objawy psychosomatyczne w depresji) ma wielki wpływ na ludzkie samopoczucie oraz spadek efektywności zawodowej. Człowiek staje się ospały oraz zmęczony, brak mu chęci do wykonywania dowolnych czynności i czuje się drażliwy. Symptomy te przeważnie mijają wraz z przyjściem wiosny, polepszeniem pogody oraz wydłużeniem się dni. Należy jednakże zrobić wszystko, aby pozbyć się chandry i radować się każdym dniem, bez względu na porę roku i pogodę.

przygnębienie

Autor: Sjoerd Lammers street photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jesienią oraz zimą brak nam światła

Objawy jesiennej chandry związane są z niedoborem światła. Jesienią i zimą dni stają się krótsze i chmurne, co sprawia, że rzadko ma się kontakt ze słońcem. Wewnętrzne lampy emitują z kolei światło o dużo niższym natężeniu. Zamieszkujący kraje skandynawskie, w których długie ciemne dni okazują się codziennością, już dawno odkryli tę zależność i od wielu lat z powodzeniem wykorzystują terapię światłem. Przy tego rodzaju terapii potrzebna bywa lampa antydepresyjna (przykład: lampy antydepresyjne). Od pewnego czasu takie aparaty można zakupić również w polskich sklepach. Mogą pochwalić się one estetycznym designem, dzięki czemu nie tylko dobroczynnie wpływają na nastrój, lecz też stanowią interesującą ozdobę wnętrza.

Jak działa lampa antydepresyjna?

Lampy antydepresyjne z powodzeniem można stosować w warunkach domowych, gdyż nie zakłócą one codziennych zajęć.

Wpis analizujący tego rodzaju kwestię jest bardzo wnikliwy, jednak warto sprawdzić inny punkt wiedzenia. My zalecamy to opracowanie (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/magia-soli/sol-w-zyciu-codziennym).

Codzienna terapia musi trwać od 30 do 60 minut, a osoba, która jej się poddaje ma możliwość zająć się dowolnymi relaksującymi czynnościami, np. lekturą albo oglądaniem filmu. Ważne jest tylko, żeby pozostawać w odpowiedniej odległości od włączonej lampy. Aparat emituje światło o dużo wyższym natężeniu niż ma to miejsce w przypadku klasycznych lamp oświetleniowych. W przypadku światłoterapii istotna okazuje się cykliczność sesji, dlatego dobrze jest nabyć takie urządzenie dla siebie oraz oddawać się przyjemnym seansom w zaciszu własnego mieszkania.