Zdrówko

Kiedy pójść z maluchem na pierwszą wizytę u stomatologa?

Pielęgnacja dziecinnych zębów musi zacząć się już po pokazaniu się pierwszego z nich. Kiedy pojawi się pierwszy ząb, wtenczas rodzic powinien myć ząbki specjalną szczotką.

Choć mycie uzębienia przez maluchów może wyglądać różnie, zwłaszcza jeżeli wkraczają one w fazę ”ja sam”, to jednakże powinniśmy zaszczepiać maluchowi dobre przyzwyczajenia. Aby ośmielić maleństwo do samodzielnego mycia zębów, częstokroć należy użyć haczyka – kupić kolorową czy grającą szczoteczkę, pozwolić potomkowi na wyselekcjonowanie kubeczka oraz pasty. Najlepszym jednak sposobem ośmielenia dziecka do czyszczenia uzębienia, będzie przykład, zatem dobrze jest szczotkować zęby razem z nim.
ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób stwierdza, iż ząbków mlecznych nie musimy leczyć, gdyż i tak same wypadną.

Inne tego typu treści w kontekście niniejszego tematu również są emocjonujące – więcej pod wskazanym adresem (https://cosmetin.pl/kategoria/wlosy/). Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to fakt.

Jednakże zdrowe mleczaki odpowiadają za zdrowie ząbków stałych, w związku z tym nie powinniśmy banalizować owego kłopotu. Wybierając dentystę dla swojego dziecka, należy postawić na osobę o właściwym podejściu. Dentysta, który umie pracować z niedużym pacjentem, to prawdziwa cenność, toteż warto wykonać rozpoznanie pośród przyjaciół bądź poszukać opinii w internecie wbijając w wyszukiwarkę dentysta Ursynów – bardzo polecam –

Na pierwszej wizycie z dzieciną zwykle dziecko będzie miało okazję zapoznać się z fotelem dentystycznym i rozejrzeć po gabinecie. Ortodonta Warszawa Ursynów sprawdzi zęby potomka, jednak zwykle nie podejmuje wówczas leczenia, aby brzdąc miał czas na oswojenie się z nowiutkim miejscem.

Wielu dentystów nagradza niedużych pacjentów dyplomem jak też drobnym upominkiem, na przykład kolorowanką, niewielką tubką pasty lub kolorową szczoteczką, dzięki czemu malec jest dumny oraz radosny.