Bez kategorii

Kiedy i z czym warto udać się do lekarza laryngologa?

Laryngolodzy zajmują się przede wszystkim terapią chorób ucha, nosa, krtani oraz gardła. Laryngologia zatem skupia się przede wszystkim na narządach głowy oraz szyi.
Kiedy jest w stanie pomóc nam laryngolog? Na pewno wtedy, kiedy wystąpią: zawroty głowy, bóle gardła itp.

Młynek do kawy

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
lampa

Autor: Eduardo Mueses
laryngolog

Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
Powszechny, częstokroć nawracający problem na oddziale ratunkowym stanowią pacjenci z niedomaganiami o charakterze zawrotów głowy. Szczegółowy wywiad jak też wyczerpujące badanie przedmiotowe są wtenczas nieodzowne do postawienia prawidłowej diagnozy jak też wykluczenia poważnej patologii. Do lekarza laryngologa, albo do przychodni, w jakiej przyjmuje, udajemy się także, gdy mamy ambaras z nie dającym się wyleczyć katarem. Zaburzenia odpływu wydzieliny mogą prowadzić do gromadzenia się jej w świetle zatoki oraz następowego mnożenia się drobnoustrojów. Krwawienia z nosa to również przyczyna, która może pokierować nasze kroki do specjalisty laryngologa.

Czy znalazłeś potrzebne informacje na omawiany wątek? Jeżeli tak, to bardzo dobrze, ale równie fascynujące będą wiadomości na tym serwisie. Wtedy przejdź tutaj.

Ludzki nos ma dość bogate unaczynienie. Przy leczeniu krwawienia tego typu, trzeba określić, czy źródło krwawienia znajduje się w przedniej czy też w tylnej części nosowej jamy. Tzw. krwawienia przednie to 90% wszystkich krwawień, są najczęściej proste do uwidocznienia i zlokalizowane są w miejscu połączenia paru naczyń w przedniej części przegrody nosowej. Pozostałe 10% krwawień to tak zwane tylne krwawienia, przeważnie występujące ku tyłowi od nosowej małżowiny, bardzo trudne do uwidocznienia przy pomocy wziernika nosowego. Większa część krwawień tego typu (przede wszystkim przednich) spowodowana jest miejscowymi zaburzeniami (infekcje wirusowe, katar alergiczny), nadużywanie miejscowych farmaceutyków obkurczających itp.).

Specjalista laryngolog z pewnością będzie mógł pomóc nam również w wypadku zachorowania na choroby gardła oraz w przeróżnych dolegliwościach, jakich symptomem będzie ból uszu.