Zdrówko

Każdy stomatolog, czy ortodonta potwierdzi, że zaniedbane zęby mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie

stąd też nie należy ich bagatelizować i chodzić systematycznie na wizyty
Wśród natłoku spraw i codziennych obowiązków nie należy zaniedbywać własnego zdrowia, a w tym stanu zębów, bez których nie sposób ani dobrze wyglądać, ani odpowiednio się odżywiać.

Stąd też systematyczny przegląd jamy ustnej przynajmniej co parę miesięcy powinien być standardem, dla każdego, kto chce utrzymać swoje zęby w jak najkorzystniejszym stanie, przez jak najdłuższy czas.
szkolenie

Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście w przypadku zębów chodzi nie tylko o ich leczenie kanałowe Wrocław czy czyszczenie, ale także ich prostowanie czy maskowanie istniejących ubytków w jamie ustnej. Tak więc w dbaniu o jamę ustną pomaga nie tylko stomatolog, ale również ortodonta (zobacz też: ortodonta z wrocławia) Wrocław, czy protetyk. Należy pamiętać, że atrakcyjny i przyciągający uwagę uśmiech, to wyleczone zęby i dziąsła, ale także brak ubytków i prawidłowy zgryz. Wielu ludzi jednak pomimo widocznych niedociągnięć w tym kierunku nie robi nic, aby polepszyć stan uzębienia. Natomiast każdy lekarz, którego specjalizacją jest protetyka Wrocław, czy każdy ortodonta (zobacz leczenie wad zgryzu wrocław) potwierdzi, że skrzywione zęby bądź ich brak może negatywnie oddziaływać na zdrowie całego organizmu. Na ogół nie widzimy powiązań, w szczególności, gdy nie jesteśmy lekarzami i nie wiemy tak naprawdę na jakiej zasadzie funkcjonuje nasz organizm.
Regularne wizyty u dentysty są gwarancją tego, że nasze zęby będą w należytym stanie, przez wiele lat.

Warto myśleć o tym zawczasu, jako że tylko profilaktyka i zapobieganie powstawaniu większych szkód w uzębieniu może zabezpieczyć nas przed pojawieniem się najróżniejszych chorób, nie tylko dotyczących jamy ustnej.