Dla dzieciaków

Każdy rodzic pragnie dla swego maleństwa wszystko, co najlepsze, ale głównie radosnego i bezpiecznego dorastania

Bezpieczeństwo oseska często spędza rodzicom sen z powiek. Dlatego, kiedy nasza kruszyna zaczyna raczkować, a potem chodzić, montujemy przeróżnego typu blokady na półkach w kuchni czy zabezpieczenia na kontaktach.
Kiedy dziecko próbuje już chodzić jest to dla rodziców wielkie szczęście, ale także próba.

zabawka

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Powinni stale być obok swego maluszka, aby w razie konieczności pomóc mu, gdy się przewróci. Na nieszczęście upadki bywają gwarantowane, ponieważ są częścią rozwoju. Kruszynka w pierwszym okresie chodzenia kocha chodzić boso. Jego stópki nie czują się jeszcze pewnie, więc niejeden bucik mu przeszkadza.

Jeśli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz także ten udostępniony tutaj (http://www.scootive.pl/ubrania/bluzy) w tym miejscu materiał – on również okaże się warty uwagi.

Jednak, po jakimś czasie powinniśmy zakładać mu paputki, by jego stopa normalnie się formowała. Pamiętajmy jednak, że każde dziecko musi posiadać własne paputki, a nie po starszym bracie, ponieważ bucik powinien przystosować się do budowy jego stopy, a nie na odwrót. Paputki dla maluszka powinny być bardzo wygodne oraz uszyte z delikatnej skóry, aby stópka się nie pociła. Muszą posiadać też antypoślizgową podeszwę, gdyż wszyscy wiedzą, że szkraby lubią biegać. Pierwsze paputki naszego dziecka muszą być też wiązane, aby prawidłowo trzymały się stópek i aby nie SPAdały.

Takie paputki zwykle posiadają wyszyte także jakieś ładne wzorki, by przyciągnąć zainteresowanie naszego dziecka i by miało ochotę je zakładać.
Pamiętajmy, by wybierać buciki najwyższej jakości, które mają certyfikat Unii Europejskiej.