Dla dzieciaków

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było mądre i z tego powodu troszczy się o jego prawidłowy rozwój emocjonalno-intelektualny

Ostatnimi czasy dużo rozmawia się o tym, że dziecko musi mieć przeróżne bodźce, żeby właściwie się rozwijać. Czytamy mu więc bajeczki i dajemy przeróżne książeczki do kolorowania.
Podczas pierwszych czterech lat życia rozwój emocjonalny naszego bobasa jest największy.

rezydencja

Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group

To wówczas jego mózg przetwarza wielką ilość informacji.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna (http://www.angelka.pl/) również na pewno przypadnie Ci do gustu.

Po prostu pochłania wiedzę na mnóstwo tematów. Każdego dnia uczy się czegoś ważnego. Aby zachęcać go do rozwoju, powinniśmy mu dostarczać różne materiały. Powinniśmy czytać mu bajeczki lub wręczać przeróżne książeczki z zagadkami. Jeżeli nasz bobas uwielbia malować, to musimy mu kupować kolorowanki i pudełko nowych kredek. Będzie wtedy mógł rozwijać swe zainteresowania. Na początku zapewne będzie mu to wychodziło średnio, ale potem z pewnością nabierze wprawy. Poza tym, nikt nie jest od razu mistrzem w jakiejś dziedzinie. Malowanie sprawi, że nasze maleństwo będzie bardziej kreatywne. I pozwólmy mu na swoje interpretacje przeróżnych rzeczy. Jeżeli chce pomalować niebo na zielono, a drzewo na niebiesko – to niech mu będzie, niech poczuje swobodę młodego artysty. Kolorowanki dają nam jeszcze jeden plus. Nasz szkrab będzie siedzieć z nami w kuchni, gdy będzie kolorował. Będziemy mieć go stale w zasięgu wzroku i będziemy w stanie przykładowo zrobić obiad.

Wtedy nasz maluch zajmie się malowaniem i będzie stosunkowo cicho. Gdy skończy z pewnością będzie miał ochotę podzieli się z nami swoim dziełem. Pamiętajmy, by za każdym razem wyrazić się z zachwytem o obrazku.