Dla dzieciaków

Karmienie piersią opisane od A do Z. Jak długo?

Karmienie naturalne jest ogromnie ważne dla rozwoju malucha. Pierwsze miesiące życia berbecia jest to czas niezmiernie intensywnego wzrostu.

śpioszki

Źródło: WSZ Edukacja
Już nigdy przemiany w ciele dziecka nie będą następowały w tak prędkim tempie.
W związku z tym to dokładnie na tym etapie życia zapotrzebowanie szkraba na składniki odżywcze, witaminy jak też minerały jest największe. Mleko rodzicielki zawiera ponad 200 wartościowych składników m.in.: tłuszcze, witaminy, węglowodany jak też przeciwciała. Dzięki tak dostatniemu zestawowi w pełni pokrywa zapotrzebowanie organizmu niemowlaka na składniki konieczne do jego harmonijnego rozwoju. Zaś zawarte w pokarmie naturalne substancje odpornościowe gwarantują osłonę przed schorzeniami. Do tego mleko z piersi mieści probiotyki, jakie aktywizują do działania florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym noworodka. Jeżeli dieta karmiącej rodzicielki jest słuszna, wówczas jej pokarm całkiem pokrywa zapotrzebowanie potomka na składniki odżywcze.

Bardzo pasjonuje Cię poruszana w tym tekście kwestia? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odsyłacz i zdobądź pomocne informacje!

Trzeba tylko dodatkowo podawać witaminkę D3. Wyłączne karmienie piersią jest najodpowiedniejszym sposobem odżywiania do 6. miesiąca życia. Karmienie dzidzi znaczne ułatwi wymagany rogal do karmienia.

Donoszony dzidziuś posiada odpowiednio rozwinięty odruch ssania. Gdy zostanie przyłożony do Twojego ciała zaraz zaczyna szukać piersi.

Jednak minie trochę czasu nim maluch nauczy się poprawnie łapać brodawkę i zsynchronizować ssanie z oddychaniem oraz połykaniem. Zastanawiasz się pewnie jak karmić piersią? Może wspomóc Ci w tym wizyta u doradcy laktacyjnego. Karmienie piersią z pewnością uprości ci specjalny top do karmienia.