Zdrówko

Kac, detoks, odtrucie alkoholowe – jak poradzić sobie z tego typu stanami?

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo entuzjastycznie przyjmują najróżniejsze okazje do ucztowania. Jest to zwłaszcza moment relaksu, w którym nie muszą myśleć o obowiązkach domowych czy spóźnionych zadaniach do firmy.

ból

Źródło: http://www.sxc.hu

Nie sposób ukryć, że alkohol jest nieodłącznym kompanem tak samo mniejszych, jak i większych imprez. Odważnie też można ogłosić, że nie każdy przyjmuje trunki z procentami dobrze i nie odczuwa żadnych przypadłości. Niejednokrotnie bywa tak, że pewna granica jest przekraczana i o ile wieczorna zabawa jest faktycznie przednia to poranki należą do grona najtrudniejszych i najbardziej koszmarnych. Jak pomimo tego przezwyciężyć powszechnie znanego kaca i ekspresowo powrócić do siebie? Sposobów jest sporo niemniej jednak te najbardziej skuteczne to działania, jakie dobrze jest wykonać jeszcze przed konsumowaniem wysokich procentów (zobacz).

W sytuacji, gdy zbyt duża ilość alkoholu szkodliwie na nas oddziałuje należy po prostu rozsądniej zachowywać się w trakcie imprezowych wieczorów i spożywać mniejsze ilości. Drugą kwestią jest też tempo, które im szybsze, tym gorsze w efektach. Jeśli chodzi o znacznie poważniejszą sytuację, jaką jest odtrucie alkoholowe to niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Gdy natrafi się, że alkohol (odtruwanie alkoholowe) w powiązaniu z jedzeniem lub innymi substancjami spowoduje trwałe zatrucie błyskawicznie potrzeba udać się do lekarza. Tylko wtedy możliwe będzie prędkie usunięcie płynów z żołądka i rozpoczęcie leczenia. Potem przez parę dni niezbędny będzie solidny detoks, żeby zrównoważyć stan organizmu i w szczególności pozwolić mu na regenerację. Nie można ukryć, że dla ludzi nadużywających alkoholu może to być męczący stan. W sytuacji, gdy naszym towarzyszem poranka po imprezie jest kac należy pamiętać w szczególności o właściwym nawodnieniu.

Nie sposób ukryć, że coraz nagminniej alkohol (http://alkater.pl/esperal/) staje się podstawowym elementem każdej imprezy. Należy rozważyć czy konsumowanie go w takich ilościach jest na pewno odpowiednie dla naszego organizmu.