Dzisiejsze czasy znamionuje ogromna konkurencja. Świat stawia nam poprzeczkę coraz wyżej. Bogata wiedza, studia ukończone z wyróżnieniem to stanowczo za mało, żeby osiągnąć sukces.
Trzeba, wciąż pracować nad sobą, poszerzać zdobyte kompetencje.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.flickr.com
W naszym curriculum vitae nie może z całą pewnością zabraknąć podpunktu: „znajomość języków obcych”. Dlaczego? Spróbuj sobie wyobrazić, iż masz kierownicze stanowisko w dużej firmie, ale nagle przychodzi kryzys. Zakład ogłasza upadłość, a Ty dołączasz do grona bezrobotnych i nie pozostaje Ci nic innego jak zaczynać wszystko od początku. Z angielskim, hiszpańskim czy francuskim w „zanadrzu” zdecydowanie łatwiej znajdziesz ciekawą pracę za granicą lepiej opłacalną. Umiejętność posługiwania się różnymi językami stanowi swoisty klucz. „Otwiera” przed nami mnóstwo możliwości. Nie dziwi zatem fakt że niejedna szkoła (źródło artykułu) językowa Szczecin jest tego doskonałym przykładem przeżywa prawdziwe oblężenie. Pojawia się pytanie: jakie języki przyswajamy sobie najczęściej? W dalszym ciągu „liderem” rankingów pozostaje angielski. Niemniej jednak dobrze byłoby spostrzec, że rekordy popularności biją kursy niemieckiego Szczecin nie stanowi w tym względzie żadnego wyjątku.
Zdolność posługiwania się mową naszych sąsiadów zza Odry, okazuje się szczególnie ważna szczególnie z uwagi na potencjalną emigrację oraz stosunki handlowe pomiędzy Polską a Niemcami.