Zdrówko

Jeżeli dokucza nam jakaś dolegliwość, niezwykle istotne jest znalezienie jej przyczyny i wyeliminowanie jej.

To jednakże bywa chyba jednym z najtrudniejszych etapów w całym procesie leczenia. Skuteczna diagnoza jest podstawą jeśli chodzi o pełne wyzdrowienie czy pozbycie się kłopotliwej dolegliwości. Potrzebne jest do tego sporo wiedzy i rozeznania. Bardzo często jednak, źle diagnozujemy przyczyny choroby czy męczących przypadłości – na przykład mając przesuszoną skórę w pierwszym rzędzie idziemy do dermatologa, by przepisał nam maści, które ją nawilżą, z czasem jednak okazuje się, że kłopot mimo zażywania przepisanych preparatów nie znika. Jego przyczyna tkwić może bowiem głębiej – w gruczołach, stąd też to nie do dermatologa, a do endokrynologa warto się w takim przypadku udać.

Lekarz

Źródło: sxc.hu
Zresztą endokrynolog może nam pomóc zniwelować wiele innych przypadłości, które są spowodowane nieprawidłowym działaniem gruczołów wewnątrzwydzielniczych. Niewłaściwie funkcjonująca tarczyca, przysadka czy nadnercza mogą powodować negatywne skutki dla funkcjonowania organizmu.

Kiedy chcesz przeczytać więcej, jest nasza strona o identycznej tematyce, jaką trzeba zobaczyć. To świetny moment zatem zrób to!

Przykładowo choroba tarczycy może doprowadzić do nadmiernej otyłości lub z kolei szybkiej utraty wagi ciała, jak również wspomnianych problemów ze skórą lub kłopotów z osłabieniem i płodnością. Nie leczona tarczyca może z czasem prowadzić do poważniejszych konsekwencji, które mogą być w szczególności zagrożeniem zwłaszcza w przypadku kobiet będących w ciąży lub dla tych, które planują w nią zajść (więcej pomocy).

Jeśli chodzi o takiego specjalistę jak endokrynolog Katowice, Wrocław, Szczecin i każde inne duże miasto umożliwia wizyty zarówno w zakresie prywatnym, jak i z NFZ. Niestety publiczne placówki każą czekać pacjentom nawet kilka miesięcy na wizytę do endokrynologa. Kolejki nie zmniejszają się tym bardziej, że problemy z działaniem gruczołów towarzyszą zarówno osobom w starszym wieku, jak i dzieciom i nastolatkom.

Kliknij tutaj, by sprawdzić, co inny serwis udostępnił na taki wątek. To na pewno również Cię zainteresuje.

Nie można jednak odkładać w nieskończoność wizyty. Wczesne rozpoczęcie leczenia może wzmocnić organizm i poprawić jego działanie również jeśli chodzi o pozostałe narządy (w tym pracę serca). Prywatne wizyty to koszt minimum 100 zł, do tego musimy doliczyć koszty za niezbędne badania, w tym usg i pozostałe. Ale nie koszty tylko zdrowie winno być dla nas najważniejsze.