Dla dzieciaków

Jeśli jesteś młodym wychowawcą w przedszkolu, lub posiadasz dziecko, które uczęszcza do placówki pedagogicznej, powinieneś zasięgnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Kiedy zbliża się okres Bożego Narodzenia, ogromną radość z oczekiwania i szykowania do świętowania czują małe dzieci. W takim okresie wysyłają list do św. Mikołaja, mają nadzieję na wór podarunków, a ich najpoważniejszym zmartwieniem jest to, czy zapracowały i były grzeczne w ostatnim roku. Wielkim przedsięwzięciem jest Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj wręczający prezent

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowane przedświąteczne zebranie z racji mikołajek przypada zazwyczaj sporo dni przed świętami. Zaczyna się okres śpiewania kolęd, przygotowań.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego tematu poznaj szczegóły tutaj.

Zaproszeni są mama i tata, babcia i dziadek i znajomi. Spotkanie z kolegami w trochę innej sposobności, jak zwykły dzień powszechny powoduje, iż maluchy są zaskakująco podekscytowane, rozradowane. Mali razem z wychowawcami o wiele wcześniej szykują bożonarodzeniowe pokazy dla gości, przyuczają się wierszyków, kolęd, tańców. Zrobienie czegokolwiek ważnego w zespole pozytywnie wpływa na wzajemną harmonizację, nie wyłącznie pomiędzy uczniami przedszkola, ale także w relacjach z wychowawcami i rodzicami (sprawdź tutaj). To znakomita okazja, aby w natłoku powszechnych obowiązków, przeżyć kilka chwil z bliskimi, pośród innych.

mikołaj

Autor: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com

Familia ma niespotykaną okazję do zobaczenia własnego podopiecznego w całkiem innej kreacji, podczas występów dla publiczności. Otrzymują kolejny powód do dumy. Te popołudnia przybliżają mamę i tatę do własnych pociech. Na takich spotkaniach, osoby biorące odpowiedzialność za organizację, przeważnie zapewniają pyszny posiłek, ciepłe napoje. Jest to dobra okazja, do wypromowania efektywnej nauki z dziećmi, toteż przeważnie robi się kiermasze lub wernisaże, na których pokazuje się dzieła artystyczne dzieci, sprzedaje ozdoby świąteczne. Kluczowym punktem popołudnia jest spotkanie ze świętym Mikołajem, podczas którego rozdane zostają podarunki – Dodatkowym aspektem, którym charakteryzuje się Mikołaj (polecany strój Świętego Mikołaja) w przedszkolu, jest wzajemne dzielenie się opłatkiem i radosne śpiewanie kolęd.

Mikołaj w przedszkolu,to radosne wydarzenie w roku, panuje ciepły i przytulny klimat, a radosne popołudnie integruje tych młodszych i dorosłych i spowoduje, że człowiek czuje się lepiej.