Dla dzieciaków

Jeśli jesteś młodym wychowawcą w przedszkolu, lub posiadasz dziecko, które uczęszcza do placówki pedagogicznej, powinieneś zasięgnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Kiedy zbliża się okres Bożego Narodzenia, ogromną radość z oczekiwania i szykowania do świętowania czują małe dzieci. W takim okresie wysyłają list do św. Mikołaja, mają nadzieję na wór podarunków, a ich najpoważniejszym zmartwieniem jest to, czy zapracowały i były grzeczne w ostatnim roku. Wielkim przedsięwzięciem jest Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj wręczający prezent

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowane przedświąteczne zebranie z racji mikołajek przypada zazwyczaj sporo dni przed świętami. Zaczyna się okres śpiewania kolęd, przygotowań. Zaproszeni są mama i tata, babcia i dziadek i znajomi. Spotkanie z kolegami w trochę innej sposobności, jak zwykły dzień powszechny powoduje, iż maluchy są zaskakująco podekscytowane, rozradowane. Mali razem z wychowawcami o wiele wcześniej szykują bożonarodzeniowe pokazy dla gości, przyuczają się wierszyków, kolęd, tańców. Zrobienie czegokolwiek ważnego w zespole pozytywnie wpływa na wzajemną harmonizację, nie wyłącznie pomiędzy uczniami przedszkola, ale także w relacjach z wychowawcami i rodzicami (sprawdź tutaj). To znakomita okazja, aby w natłoku powszechnych obowiązków, przeżyć kilka chwil z bliskimi, pośród innych.

mikołaj

Autor: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com

Familia ma niespotykaną okazję do zobaczenia własnego podopiecznego w całkiem innej kreacji, podczas występów dla publiczności. Otrzymują kolejny powód do dumy. Te popołudnia przybliżają mamę i tatę do własnych pociech. Na takich spotkaniach, osoby biorące odpowiedzialność za organizację, przeważnie zapewniają pyszny posiłek, ciepłe napoje. Jest to dobra okazja, do wypromowania efektywnej nauki z dziećmi, toteż przeważnie robi się kiermasze lub wernisaże, na których pokazuje się dzieła artystyczne dzieci, sprzedaje ozdoby świąteczne. Kluczowym punktem popołudnia jest spotkanie ze świętym Mikołajem, podczas którego rozdane zostają podarunki – Dodatkowym aspektem, którym charakteryzuje się Mikołaj w prMikołaj (strój Świętego Mikołaja w naszej ofercie)u, jest wzajemne dzielenie się opłatkiem i radosne śpiewanie kolęd.

Mikołaj w przedszkolu,to radosne wydarzenie w roku, panuje ciepły i przytulny klimat, a radosne popołudnie integruje tych młodszych i dorosłych i spowoduje, że człowiek czuje się lepiej.