Zdrówko

Jeśli borykasz się ze schorzeniami stawu barkowego, zdecyduj się na pomocną rehabilitację

Dolegliwości stawów bywają następstwem zarówno przeróżnych wypadków, jak i dużej aktywności ruchowej. W wielu wypadkach ból odczuwany w stawach zmusza pacjentów do wizyty u specjalisty oraz zaczęcia zabiegów rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja po wypadku
Narząd ruchu musi być sprawny

Narząd ruchu w ludzkim ciele jest skomplikowaną machiną, która umożliwia poruszanie się, wykonanie różnych zajęć oraz czerpanie zadowolenia z życia. Jeżeli ból dopadnie staw, koordynacja ruchowa jest zaburzona, nawet niewymagające wysiłku czynności mogą spowodować ból, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. W takich okolicznościach nie warto odkładać leczenia, lepiej bezzwłocznie odwiedzić gabinet ortopedy i ustalić podłoże dolegliwości, a następnie powziąć odpowiednie kroki, aby im zaradzić. W niektórych sytuacjach nieodzowna okazuje się rehabilitacja, która pozwala przywrócić obolałym stawom optymalną kondycję.

Uraz stawu barkowego zdarzają się naprawdę często

Pośród często zdarzających się urazów narządu ruchu wyróżnia się nieprawidłowości stawu barkowego. Kontuzjami tego stawu zagrożeni bywają głównie sportowcy, kulturyści, jak także osoby, które w swojej profesji pożytkują głównie ruchy górnej części ciała. Wielokrotne przeciążenie tej strefy narządu ruchowego skutkuje stanem zapalnym oraz ciężkim bólem. W obrębie stawu barkowego wielokrotnie dochodzi również do zwichnięć. W przypadku podejrzeń urazów stawu barkowego wykonuje się badanie USG, rentgen (pod tym linkiem) albo tomografię. Dobre zdiagnozowanie schorzenia pozwala zdecydować o leczeniu dolegliwości. W wypadku kontuzji stawu barkowego wykorzystuje się leczenie farmakologiczne, jak także zaleca się ograniczenie obciążenia stawu. Czasem pomocna jest także rehabilitacja stawu barkowego.

Rozpocznij rehabilitację, aby wrócić do formy

fizjoterapia

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja przy kontuzjach stawu barkowego miewa przeróżny tok, zostaje to indywidualnie dostosowane do charakteru dolegliwości. Rehabilitacja obejmuje czynności z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, z sukcesem wykorzystuje się również masaże, laser, hydroterapię czy krioterapię. Leczenie urazów stawu barkowego okazuje się wyjątkowo istotne, ponieważ ich lekceważenie może doprowadzić do rozwoju chorób zwyrodnieniowych.