Dla dzieciaków

Jazda konno to same zalety. Przekonaj się, jak wpływa to na zdrowie, jak polepsza stan psychiczny

Koń to jeden z najlepszych przyjaciół ludzi ze świata zwierząt. Od starożytności towarzyszy nam, spełniając role bojowe, pomagając prowadzić pola, służąc bardzo długo jako siła pociągowa w komunikacji między ośrodkami miejskimi i różnymi krajami. Kiedyś sądzono, że wraz z rozwojem cywilizacji mechanicznej koń stanie się bezużyteczny.

koń

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż w dzisiejszych czasach chociaż nie używamy tych zwierząt do walki lub ciężkiej pracy na polu, to z chęcią wykorzystujemy je do zawodów jeździeckich, jazdy rekreacyjnej oraz oczywiście hipoterapii, jaka ma ogromne znaczenie dla wielu dzieci. Jazda konna ma tak wiele zalet, że naprawdę trudno o wszystkich wspomnieć. Najważniejsze, że wpływa korzystnie na układ kostno-mięśniowy człowieka. Jest zalecana do wyrobienia nawyku uzyskania odpowiedniej postawy, ponieważna koniu nie możemy się garbić!

Podczas jazdy na grzebiecie konia pracują nie tylko mięśnie łydek oraz ud, lecz też górne partie ciała. Delikatne oraz kołyszące ruchy zwierzęcia prowokują rozluźnienie mięśni oraz ich wzmocnienie, co pomaga przy zachowaniu prostej postawy także po zejściu z konia.

Nie możesz się doczekać nowych intrygujących wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij sklep rehabilitacyjny marki w ten link i rozkoszuj się lekturą.

Spacer na konno dostarcza wielu miłych wrażeń, bardzo dobrze wpływając na psychikę dziecka i dorosłego. Kolejnym atutem takiej aktywności jest wypoczynek na świeżym powietrzu, z daleka od spalin i zgiełku miasta, bowiem kluby jeździeckie najczęściej znajdują się na przedmieściach miast. Szczególnie dobry wpływ jazdy konno można zaobserwować w czasie hipoterapii.

Konie

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Dość często dzieci chore, na koniach lub kucykach stają się dziećmi zdrowszymi w tym pojęciu, że mogą poruszać identycznie jak rówieśnicy, zasmakować innego życia.

Zobacz tu, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie ceny, więc nie będziesz żałować!

Ciepło bijące od zwierzęcia i jego delikatne ruchy powodują, że osoby upośledzone z większą łatwością wykonują ruchy, jakie przeważnie sprawiają im trudność, praktykują równowagę. Instynktownie wyczuwają też pozytywne nastawienie zwierzęcia i zyskują większą pewność siebie. Takie spacery polecane są też osobom z odmiennymi schorzeniami, jak cukrzyca, nerwica lub choroba ciśnienia. Korzystnie zapisać nasze dziecko na taki obóz, przykładowo obozy konne na Mazurach – mazurskie obozy konne. Nawet jak nasze dziecko nie jest niepełnosprawne, to kontakt z koniem będzie dla niego bardzo wartościowy. Zdecydowanie warto o tym pomyśleć.