Zdrówko

Jaskra – czy istnieje ratunek? Co to jest laserowa poprawa wzroku?

Czym jest jaskra? Czy jest opcja pozbycia się jej? Czy laser może pomóc? Parę słówek o tej chorobie
Jaskra to nie do uleczenia skażenie gałek ocznych, jaka powoduje ją brakiem odpływu roztworu o strukturze wody oka.

wizerunek

Autor: Charles „Andy” Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Ta ciesz wodnista jest to płyn, która napełnia przednią kawałek oczu, a jej pracą jest nawilżanie rogówki oraz siateczki oka, zabierając ze sobą przeszkadzające substancje które trafiają do oczu. Nie posiadanie tej płynu sprawia wzmocnienie ciśnienia oka, co powoduje między innymi zaniknięcie ostrości spojrzenia, przez co może dojść nawet do ślepoty.

Każdy nasz odsyłacz (https://coka.pl/) może prowadzić wyłącznie do przydatnych portali, na których możesz przeczytać o ważnych wydarzeniach. Nie wahaj się, tylko kliknij w ten link!

Dlatego jeżeli zobaczysz u innych jakieś symptomy, w tym samym momencie przejdź się okulistę! Operacje jaskry w obecnych latach są możliwe, ale są koniecznością – zwykle stosuje się je jeżeli sztuczne łzy (które jeżeli dadzą efekt, będzie trzeba brać do końca życia) nie dadzą efektu, oraz to w czasie ostrego ataku jaskry.

kobieta w ciąży

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com
Czymś innym jest tak nazywana laserowa korekta wzroku, którą używa się do pozbycia się „usterki” w oczach, pomimo od typu skazy jaką się ma. Laser do korekcji wzroku jest ultranowoczesnym i najbezpieczniejszym rodzajem uleczenia oczu. Sam w sobie terapia trwa parę minutek i już po upływie bardzo często nawet króciutkich 15 minut (do 30 minut) po zabiegu pacjent może już udać się do mieszkania i nacieszyć się do finiszu życia dobrym wzrokiem – często nawet tak samo dobrym jak z przed pojawieniem się „problemu” w oczach, albo też jednym oku.

Warto oznaczyć, że za każdziutkie z oczu wykosztujemy się oddzielnie. Więc nie zwlekaj! Jeśli nie lubisz nosić drugie oczy, albo soczewki – http://www.rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe – kontaktowe, porozmawiaj ze swoim okulistą już dziś, a ona na sto procent tobie pomoże!