Dla dzieciaków

Jakimi metodami profesjonalnie wydłużyć włosy w zakładzie fryzjerskim i samodzielnie

Często dzieje się tak, że włosy, mimo wykonywanej bogatej pielęgnacji, nie chcą urosnąć lub jest ich niewiele. Jeżeli nie potrafimy wspomóc ich w inny sposób, warto zastanowić się nad przedłużeniem włosów.

jak przedłużać włosy

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Ale tak w zasadzie, jak przedłużać włosy?
Bywa tak, że decyzja o wydłużeniu nie jest pewna. Warto wówczas wykorzystać domowe sposoby przedłużania włosów. Idealnym wyborem jest sposób na tzw. klipsy, czyli przedłużanie włosów klipsami z taśmami włosów. Możemy wykonać to całkowicie samodzielnie. Wystarczy rozdzielić włosy na pasma i doczepić do nich pasmo włosów. Dzięki tej metodzie przekonamy się, czy długie i gęste włosy są dopasowane do naszej twarzy i czy dobrze czujemy się w takiej fryzurze. Dużą wygodę gwarantuje fakt, że włosy można w każdym momencie zdjąć i powrócić do dawnej fryzury. Gdy mamy nastrój na ogromną zmianę, ale wiemy, że tak samo szybko może zostać niechciana, najprostszym sposobem staje się po prostu… peruka. Dzięki niej osiągniemy dowolną fryzurę i w razie potrzeby po prostu ją wymienimy lub ściągniemy. Jeżeli jednak wolimy powierzyć nasze włosy pod opiekę specjalistów oferta salonów fryzjerskich jest niezwykle rozbudowana. PoPULarną metodą jest także keratynowe przedłużanie włosów. przy pomocy ciepła, pasemka włosów posiadają keratynową łuskę na swoich końcówkach. Dzięki wysokiej temperaturze pasemka scalają się z naturalnymi włosami. Choć do tego zabiegu wykorzystywana jest wysoka temperatura, to i tak jest ona niższa niż ta, która jest stosowana np. przy prostowaniu włosów. Metoda pozwala na wygodę przez trzy miesiące. Po tym czasie pasma usuwa się za pomocą fachowego urządzenia. Łatwym i znanym rozstrzygnięciem pytania „Jak przedłużać włosy?” jest sposób japoński. Polega na tym, aby wpleść pasmo przy użyciu warkoczyka i małej gumki. Takie wydłużenie utrzymuje się ok. 1 miesiąca. Jedną z nowszych metod wydłużania jest użycie w tym celu lasera. Łączenia pomiędzy włosami a pasemkami są delikatne, lekkie i prawie niewidoczne. „Doczepki” utrzymują się do sześciu miesięcy.

Farbowanie lub używanie prostownicy absolutnie ich nie niszczy. Metoda ta jest naprawdę długotrwała.
Sposoby przedłużania włosów pomagają nam w osiągnięciu idealnych fryzur. Należy więc zapoznać się z usługami salonów fryzjerskich i wybrać to, co najlepsze dla nas.