Dla dzieciaków

Jakimi cechami kierować się wybierając przewijak oraz który będzie najwygodniejszy dla Twego maluszka?

Przewijając malutkie dziecko opiekunowie powinni posiadać w pobliżu wszystkie niezbędne akcesoria jak przykładowo chusteczki czy też maści na odparzenia. Dlatego warto zorganizować w mieszkaniu specjalne miejsce, w którym opiekunowie mogliby przewijać dziecko szybko i zręcznie.
Jeżeli chcemy przewijać dziecko prędko, powinniśmy w sklepie zapytać jakie mają do sprzedaży przewijaki.

przewijaki
Pragnąc właśnie na tego typu przyrządzie przebrać niemowlaka, trzeba go położyć na nim i odpiąć mu ubranie. Następnie należy rozpiąć pieluchę. W przypadku, kiedy dziecko zrobiło w pieluszkę, trzeba je dokładnie umyć oraz usunąć wszystkie nieczystości. Dobrze wybrany przewijak, usytuowany na wygodnej wysokości zezwoli na przebranie niemowlęcia w wygodnej pozycji bez stałego nachylania się, co ma dobroczynny wpływ na nasze plecy.
apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Opiekunowie mogą wybrać różne przewijaki, które odróżniają się wyglądem oraz sposobem montowania. Taki przewijak może być wyłącznie nakładką na łóżeczko, posiadać swój stelaż albo zostać połączony np. ze stołem. Niektóre z nich potrafią również mieć zagłówek, a niektóre z nich są wręcz profilowane. Wspomniane elementy są powleczone specjalną folią lub ceratą, a do tego typu wersji zaleca się stosowanie prześcieradła lub ile kosztuje mini cross pieluchy tetrowej, gdyż cerata jest chłodna.

Często opiekunowie namyślają się czy przewijak jest konieczny? Nie jest on koniecznym składnikiem wyprawki dla niemowlaka, jednak dzięki niemu rodzice mogą stworzyć odpowiedni kącik do przebierania, w jakim będą mieć wszystkie konieczne rzeczy.