Zdrówko

Jakim sposobem wybielić uzębienie? Przewodnik

Ładne, białe ząbki jest to jeden z najistotniejszych przymiotów urody.
Jednakże nie każdy może poszczycić się naturalnie białymi zębami – ich odcień jest cechą osobniczą jak też stanowi wypadkową chemicznego składu tkanek twardych i stosunku ilościowego zawartych w nich związków fosforu oraz wapnia.

twarz

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Barwę zębów determinują również barwa, grubość oraz przezierność szkliwa, jak też kolor przeświecającej przez nie zębiny. Odcień naturalny zębów oscyluje wokół kolorów białych, przez szaro – niebieskie aż po kremowe. Podlega modyfikacjom w trakcie całego życia, natomiast najistotniejsze czynniki modyfikujące barwę wyjściową zębów to przebarwienia zewnątrzpochodne, na przykład kawa, herbata herbaty na wagę wywołujące zażółcenie ząbków, palenie tytoniu powoduje rozpuszczanie substancji smolistych w ślinie oraz ich przenikanie w zagłębienia szkliwa.
Wybielanie zębów to jedna z w największym stopniu spektakularnych a także satysfakcjonujących procedur wykorzystywanych w higienie jamy ustnej. Skutkuje bowiem dużym efektem estetycznym, a przez to poprawia samopoczucie a także samoocenę. Sposobów bielenia jest wiele, poczynając od profesjonalnych metod przeprowadzanych tylko w gabinecie stomatologicznym, aż po domowe sposoby. Profesjonalne bielenie ząbków dotyczyć może tak ząbków martwych, jak także żywych. Poza użyciem środka wybielającego, najczęściej nadtlenku wodoru w ogromnych stężeniach, integralnymi elementami procedury są m.in. lampy generujące wysoką temperaturę czy też promieniowanie UV.

Preparaty wybielające domowego użytku przeznaczone są do likwidowania przebarwień wewnątrzpochodnych, będących rezultatem kumulacji rozlicznych chromatoforów, zatem substancji barwnych, w obrębie zębiny. Jednym z tych środków jest Biała Perła opinie o tym preparacie przeczytamy na internetowych forach.