Bez kategorii

Jakiego typu łóżka można teraz kupić dla chłopca mającego dziesięć lat bądź dla córeczki w podobnym wieku

Kiedy w domu za kilka miesięcy ma się pojawić kilkudniowy berbeć, to jego rodzice pomalutku zaczynają przygotowywać wyprawkę. Oprócz ciuszków w małych rozmiarach, pieluszek bambusowych i tych jednokrotnego użytku czy w końcu różnego typu kosmetyków, należy koniecznie zakupić porządne łóżeczko.

Najczęściej nabywamy łóżko drewniane ze szczebelkami, choć co poniektórzy opiekunowie inwestują jedynie w łóżeczka turystyczne.

łóżeczko dziecięce

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Z takich mebelków dzieci korzystają zaledwie dwa lata, a potem trzeba myśleć o kupnie innego, rzecz jasna większego łóżka.
Jeżeli rodzice zdecydują się nabyć piętrowe łóżko, to sześciolatek bez wątpienia zaakceptuje ten wybór. Sklepy meblowe proponują rozmaite typy mebli do spania, a najwięcej emocji wzbudzają oczywiście modele zintegrowane – każdy smyk chciałby mieć we własnym pokoju łóżko połączone z niedużym biurkiem. Takie konstrukcje, wyglądem przypominające na przykład zamki rycerzy, są atrakcją także dla dorosłych, a głównie dla gości w kwiecie wieku, którzy wpadli na poobiednią kawę. Jednak dla opiekuna najważniejsze musi być bezpieczeństwo syna albo córki, stąd ci najbardziej ostrożni tatusiowie przed uiszczeniem zapłaty sprawdzą, czy konkretne łóżko można przytwierdzić do ściany.

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

Skromny metraż mieszkania poniekąd zmusza ludzi do kreatywnego myślenia. Partnerzy mieszkający w blokach z czasów komuny nierzadko mają jedynie dwa pokoje, zatem jeżeli równocześnie mają dwójkę dzieci, to chcąc nie chcąc muszą je położyć do snu w jednym pomieszczeniu. A łóżko dwupiętrowe zazwyczaj jest zamawiane dla rodzeństwa – starsza córka zajmuje wyższą kondygnację, a najmłodszy berbeć odpoczywa, by tak rzec, na parterze.
Jeżeli w danej rodzinie wychowuje się tylko jedno dziecko albo partnerzy mają trójkę pociech, lecz równocześnie mieszkają w ogromnym budynku na obrzeżach miasta, to mogą kupić standardowe łóżka. Tak czy siak, własny pokój na piętrze oczywiście jest o wiele większym luksusem aniżeli możliwość spania na piętrowym łóżku.

Zobacz ten tekst (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Trudnopalne-dywany-do-przedszkola-i-szkoly/71), ponieważ on z pewnością też Cię niezwykle zaciekawi. Opisuje on pokrewną problematykę, zatem nie wahaj się i kliknij tu!

Pośród dostępnych mebelków znajdziemy rozkładane jednoosobowe sofy, komfortowe tapczany, łóżka z drewnianymi poręczami bądź bardzo funkcjonalne tapicerowane wersalki – wybór oczywiście warto uzgodnić z synem lub córką.