Edukacja

Jakiego typu kursy z zakresu obsługi programów komputerowych bywają potrzebne asystentkom albo nawet samym szefom

Ciągły rozwój nauk informatycznych sprawia, że trzeba się dokształcać, aby być w stanie wykonywać powierzone obowiązki w sposób profesjonalny. Doskonale wiedzą o tym np. zatrudnieni w placówkach oświatowych, ponieważ właściwie co roku pojawiają się nowe aplikacje lub ich aktualizacje, a wpisywanie doń informacji jest na tyle poważną pracą, że bez dodatkowych kursów praktycznie żaden sekretarz się nie obejdzie.

Rzecz jasna wspomniana teza nie ogranicza się tylko do tak niewielkiego kręgu słuchaczy. Razem z upływem lat, a nawet miesięcy pojawiają się kompletnie nowe aplikacje, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienną pracę, tak wszystkim sekretarkom, jak i menedżerom. Sprawdźmy więc, jakie szkolenia można zaproponować wspomnianym osobom.

nauka programowania

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawne poruszanie się po sieci jest obecnie nieodzowną umiejętnością. O ile takiej czynności właściwie nie trzeba już nikogo teraz uczyć, o tyle metod budowania tychże stron już jak najbardziej. Zresztą w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o fachowe wykonawstwo, lecz o elementarną wiedzę ze wskazanego zakresu.

Tak samo ekscytujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem, który jest tutaj.

Na przykład, przy umieszczaniu opisu działalności fabryki w popularnych portalach branżowych bardzo przydatna jest znajomość znaczników HTML. Pewien zasób wiedzy z zakresu projektowania stron jest zresztą niezwykle potrzebny każdej asystentce, która jest zobowiązana do wprowadzania ważnych informacji na firmową witrynę.

Przynajmniej dobra umiejętność obsługi aplikacji biurowych jest dzisiaj wymagana przez wszystkich dyrektorów, jeżeli tylko zamierzają zatrudnić pomocnicę. Warto jednakże uzupełniać swoją wiedzę, żeby nie dać się zwieść nawykom. Kurs vba będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy powinni bez przerwy automatyzować wykonywanie niektórych zadań, aby nie popełniać niepotrzebnych błędów. A to już ma ogromne znaczenie, jeżeli weźmiemy pod uwagę pracę z wieloma danymi, np. w Excelu. Natomiast tym, którzy na co dzień używają programu bazodanowego przyda się kurs sql.

Trzeba jednak zaznaczyć, że tego typu szkolenia są kierowane raczej do pracowników, którzy już w przeszłości mieli kontakt z programowaniem i dzisiaj pragną uzupełnić posiadane umiejętności. Jeśli na kurs sql albo szkolenie mysql przyjdzie polonista, to może mieć nieco trudności z opanowaniem materiału. Dlatego warto porządnie analizować tematykę zajęć, żeby później się nie zawieść. Czasem sensowniej zapisać się na kurs z grafiki bitmapowej – obróbka zdjęć bywa także niezwykle potrzebną umiejętnością.