Zdrówko

Jakiego typu cechami powinien wyróżniać się dobry dentysta? Czy takie właśnie cechy ma nasz dentysta?

Wybór właściwego stomatologa jest bardzo istotny dla zdrowia fizycznego, jak również psychicznego pacjenta. To wszak dentysta przeraża nawet wielkich twardzielów, a ci bardziej delikatni mogą ostatecznie zrezygnować z wizyt w obawie przed bólem. Tak właściwie nie trzeba się bać, ale zapamiętać należy, żeby wybrać jak najlepszego specjalistę, jak gabinet stomatologiczny Wałbrzych.

To prawda, że niektórzy specjaliści mają kiepskie podejście, ale jeżeli to wyczujemy, to już nie zapiszemy się do takiego lekarza, poznaj ofertę usług świadoczonych przez gabinet dentystyczny. Tak samo rutyna nie sprzyja dobremu podejściu, gdyż taki lekarz przestaje się już starać jak na początku oraz wykonuje swoją pracę za bardzo mechanicznie. Oczywiście jest to ważne, szczególnie, jeśli dentysta wykonuje konkretny zabieg po raz kolejny, jednak powinien wykazać się jakąś empatią.

dentysta wstawiający implanty

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się ukryć, że musi być specjalistą w tym, co robi. Nasza świadomość, iż powierzamy swoje zęby profesjonaliście, z pewnością wpływa na pozytywny odbiór sytuacji. Pomimo to, nienaganna wiedza i doświadczenie, to dopiero początek działania świetnego dentysty, jaki na pewno musi być cierpliwy dla pacjenta, a przede wszystkim do stresowania się wiertłami. Z pewnością nie pomoże uśmiech oraz zapewnienia, że zabieg nie będzie bolesny, gdyż przecież nie pierwszy raz znaleźliśmy się u dentysty i mamy świadomość, iż zawsze trochę może zaboleć. Zamiast więc tego, dobrze jest wyjaśniać pacjentom w odpowiedni sposób to, jak wygląda zabieg, bez przesadnych kolokwializmów, czy zbyt obrazowych opisów. Jeżeli coś może zaboleć, to dobrze jest przed tym ostrzec, miast wprowadzać w błąd, iż z pewnością nic nie będziemy czuli. Jeśli będziemy upewniać naszego pacjenta, że nic się nie stanie, to już najmniejsze ukłucie może spowodować u takiej osoby stan niepewności oraz uczucie złości.

Najważniejsze cechy dentysty, to poza dobrym warsztatem oraz doświadczeniem, uczciwość, cierpliwość i umiejętność wczuwania się w uczucia pacjenta. Takie cechy zresztą powinien posiadać każdy doktor. Nie ma znaczenia czy będzie to chirurg, dentysta, a może fachowiec z dziedziny wstawiania implantów, jak implanty Wałbrzych: zobacz więcej http://a2stomatologia.pl/oferta/implantologia/