Zdrówko

Jakiego rodzaju schorzeniami zajmuje się kardiolog? Jakie są symptomy zawału mięśnia sercowego?

Dbanie o zdrowie, szczególnie z wiekiem jest czymś ważnym. Wraz z upływem lat jesteśmy w większym stopniu podatni miedzy innymi na choroby układu krwionośnego. Nie można lekceważyć nawet małych objawów i pójść do dobrego specjalisty.

Kardiolog przy aparaturze

Autor: Lisa Brewster
Źródło: http://www.flickr.com
serce

Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com
Kardiolog (niezwłocznie sprawdź usługi NZOZ AS-MED w Siedlcach) to lekarz, jaki zajmuje się właśnie wadami oraz schorzeniami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. W jego obręb wchodzą serce, aorta jak i mniejsze naczynia krwionośne.

Nie zwlekaj, tylko jeśli masz chęć poznać prezentowany temat, obejrzyj więcej tu a zapewne uzyskasz świeże wiadomości na omawiany wątek.

To kardiolog zajmie się na przykład zbyt wysokim ciśnieniem, które jest często zdarzającą się przypadłością ludzi w pewnym wieku. Oprócz tego wielu pacjentów, którzy idą do takiego lekarza skarży się na zaburzony rytm serca, jakiego przyczyną często może być migotanie przedsionków.

Najczęściej z wizytą u kardiologa wiąże się ogromnie niebezpieczny dla życia i zdrowia ludzi zawał serca. W takim wypadku należy reagować bardzo szybko, gdyż czas jest tutaj niesamowicie ważny. Często w wyniku zatoru dochodzi do przyblokowania tętnicy, która wprowadza do mięśnia krew z tlenem. W wyniku takiej niewydolności jakiś fragment serca ulega martwicy. Najczęstszymi objawami mogą być silny, piekący ból za mostkiem, trwający dłużej aniżeli pół godziny. Jednak nie zawsze wygląda to tak standardowo. Niepokojące są także inne objawy. Na przykład duszność, która nie jest wynikiem wysiłku, jak również ból pleców między łopatkami. Zapewne nikt nie skojarzyłby bólu żuchwy oraz krtani z ewentualnym zawałem serca, a może on właśnie go zwiastować.

Niepokojące powinny być też dziwne symptomy ze strony przewodu pokarmowego, miedzy innymi zwracanie treści żołądkowej, odbijanie się albo nudności. Te rzeczy powinny wzbudzić nasz niepokój.