Informacje sportowe

Jakiego rodzaju odzież wybrać na snowboard? Co jest konieczne?

Sezon zimowy w pełni, jak co roku marzymy o wypadzie w góry, by oddać się zimowemu szaleństwu. Jeśli nigdy nie próbowaliśmy swoich sił w sportach zimowych, dobrze jest się skusić i spróbować dajmy na to pojeździć na snowboardzie. Ostatnio jest to dość popularny sport, ma wierną rzesze wiernych fanów. Warto wcześniej skompletować potrzebny strój, aby dobrze czuć się na stoku oraz być przygotowanym na różne warunki pogodowe. W co trzeba się ubrać?

Po pierwsze trzeba wiedzieć, iż odpowiedni strój na deskę ma chronić przed zimnem oraz musi być nieprzemakalny.

Jeśli opracowany tu artykuł wciągnął Cię i chcesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny olej z kryla cena, gdzie wyszukasz dużo treści.

Właśnie dlatego ciepłe oraz wodoodporne spodnie, rękawice i kurtki snowboardowe to podstawa. Jeżeli chodzi o nieprzemakalność stroju, taki parametr opisuje się w milimetrach słupka wody. Im taka wartość jest wyższa, tym lepsza ochrona. Na amatorskie początki, oraz jazdę bardziej rekreacyjną wystarczą parametry około 5-10 tysięcy milimetra słupa wody. Jeżeli chodzi o odzież do snowbordu, warto również aby szwy były podklejone.

snowboard

Autor: The Camp of Champions Snowboard, Ski and MTB Summer Camp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie będzie przedostawała się przez nie woda. Wygodę jazdy poprawi także system wentylacji w postaci niektórych części podszytych siatką. Można takie części otworzyć oraz zasunąć w dowolnym momencie. Jak przykładowowywietrzniki pod pachami.

Jeżeli interesuje Cię tematyka poruszana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://www.patataj.com/mapa-strony/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Istotne by materiał, z jakiego zrobiony jest strój oddychał i w naturalny sposób wyprowadzał wilgoć na zewnątrz. Aby te wszystkie właściwości mogła pełnić odzież wierzchnia warto zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną. W ten sposób pot swobodnie wyparuje na zewnątrz, a temperatura naszego organizmu będzie prawidłowa.

Kolejna rzecz to bezpieczeństwo. Tutaj ważną rolę odgrywa kask, który powinien być podstawowym wyposażeniem każdej osoby zaczynającej swoją przygodę ze tym sportem. Szczególnie w początkowej fazie treningów zdarza się dużo upadków. Tego typu kask z wyglądu bardziej przypomina ten używany do jazdy na deskorolce. Musi on być wykonany z twardszego materiału, najlepiej w technologii in-mould. Wyściółka powinien dawać ciepło, lecz również być oddychająca.

Wentylację powinny też wspomóc otwory specjalnie w tym celu zrobione. Regulowany pasek poniżej brody utrzyma kask na odpowiednim miejscu. Oprócz kasku dobrze jest zainwestować w różne ochraniacze. Najbardziej popularne to te na kolana, nadgarstki czy łokcie. Natomiast dosyć przydatne mogą okazać się szorty ochronne mające ochraniacze bioder, pośladków jak i ud. Oprócz tego przydatne będą gogle, szczególnie pomocne przy mocnym wietrze, większych opadach śniegu jak i mocnym słońcu. Te oraz inne przydatne artykuły kupimy w Lib Tech sklep.